دسته بندی محصولات
گچبری کلاسیک

هنر گچبری از دیرباز در معماری داخل و خارج ساختمان‌ها به کار گرفته می‌شد و در مکان‌های تاریخی نیز نمونه‌هایی از آن‌ها به چشم می‌خورد. با وجود گذشت سال‌ها نه تنها از محبوبیت گچبری کم نشده است، بلکه طرفداران بیشتری پیدا کرده است. گچبری کلاسیک نوعی از گچبری و از معروف‌ترین آن‌هاست که فضایی هنری و سنتی به خانه می‌بخشد. گچ بری کلاسیک را می‌توان به صورت پیش ساخته و دستی در منازل اجرا نمود.

گچبری هنر ایرانی
گچبری هنر ایرانی

گچبری کلاسیک

مدلهای گچبری کلاسیک منازل

 

به هنر کندن، بریدن و طراحی با گچ، گچبری می‌گویند. هنر گچبری از دیرباز در معماری داخل و خارج مکان‌ها به کار گرفته می‌شد و در مکان‌های تاریخی نیز نمونه‌هایی از آن‌ها به چشم می‌خورد. با وجود گذشت سال‌ها نه تنها از محبوبیت گچبری کم نشده است، بلکه طرفداران بیشتری پیدا کرده است. گچبری کلاسیک مدلی از گچبری و از معروف‌ترین آن‌هاست که فضایی هنری و سنتی به خانه می‌بخشد. سقف کلاسیک از المان‌های مهم برای داشتن دکوراسیونی شیک برای منازل است که با استفاده از نورپردازی مخفی نمایی جذاب به منزل شما خواهد بخشید.

در این مطلب قرار است به بررسی کامل گچبری کلاسیک دیوار و ویژگی‌های آن بپردازیم. 

گچبری کلاسیک چیست؟

به طور کلی گچبری به دو نوع گچبری کلاسیک و گچبری مدرن تقسیم می‌شود. گچبری کلاسیک یا سنتی به هنر ایجاد نقش و نگار بر روی دیوار، ستون‌ و سقف‌ ساختمانها گفته می‌شود.

در گچبری کلاسیک هیچ محدودیتی در نقوش وجود ندارد و هر طرحی که بتوان با استفاده از گچ روی دیوار ایجاد کرد، قابل انجام است. در این سبک بیشتر از نقش‌هایی مانند گل، بوته و پرنده برای ایجاد طرح‌ها استفاده می‌شود و می توان با استفاده از رنگ آمیزی گچبری زیبایی بیشتری به آن بخشید. معمولا در گچبری سنتی از رنگ های طلایی، سبز و قرمز استفاده می‌شود. برخی از مدلهای گچبری سنتی قابل استفاده در مکان‌هایی با طراحی مدرن نیز می باشد.

گچبری کلاسیک جدید

از گچبری کلاسیک در چه مکانهایی می‌توان استفاده نمود؟

تصور کنید که در خانه‌ای سکونت دارید و زمانی که به دیوارهای آن نظاره می‌کنید، منظره‌ای بسیار ساده، خالی و بی روح را مشاهده می‌کنید. در این هنگام به اهمیت گچبری کلاسیک منزل پی می‌برید. پیاده سازی نقش‌های گل و بوته و طرح‌های سنتی روی دیوارها، فضای داخلی خانه را جذاب‌تر می‌کند و به آن روح می‌بخشد. رنگ‌های گچبری کلاسیک می‌تواند با رنگ فضای اتاق هماهنگی داشته باشد تا هارمونی قشنگی به آن ببخشد. استفاده از این سبک از گچ بری محدودیتی ندارد و در تمام مکانها قابل استفاده است اما به شرطی که با دکوراسیون و فضای آن مکان همخوانی داشته باشد.

از طرح‌های این سبک می‌توان برای دیوار راهروها، پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب و .... استفاده نمود.

استفاده از سبک گچ بری کلاسیک همراه با نورپردازی می‌تواند ظاهری بسیار جذاب و چشم نواز به محیط داخلی ساختمان شما ببخشد. گچ بری کلاسیک یکی از سبکهای ساده اما شیک است که امروزه بسیار از افراد تمایل به استفاده از این سبکها دارند. باید بدانید به دلیل سادگی در اجرا، هزینه این مدل از گچبری سنتی ارزانتر از سایر سبکها می‌باشد.

گچبری کلاسیک و گچبری مدرن چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

 1. گچبری مدرن را گچبری با طراحی و خطوط ساده تصور کنید که شکل بسیار ساده و شیکی دارد. گچبری کلاسیک اما شلوغ‌تر و دارای خطوط و طرح‌های بیشتر است و معمولا در آن از طرح‌های گل و بوته و پرنده و باغ و هر چیزی که الهام گرفته از بهشت باشد، استفاده می‌شود. 
 2. در گچبری مدرن برای سقف معمولا از نورپردازی هم استفاده می‌شود و تلفیق نور و گچبری فضای بسیار خاص و دل نشینی به خانه می‌بخشد. اما گچبری کلاسیک بیشتر جنبه نقش دادن دارد و از آن برای ایجاد فضایی مناسب برای نورپردازی استفاده نمی‌شود. 

طرح جدید گچبری کلاسیک پذیرایی

انواع گچبری کلاسیک

گچبری کلاسیک را می‌توان برای فضاهای مختلف مورد استفاده قرار داد. از مهم ترین کاربردهای این هنر می‌توان به این موارد اشاره نمود:

گچبری برای سقف

می‌توان گفت بیشترین فضایی که در آن از گچبری استفاده می‌شود، سقف است. برای اجرای گچبری کلاسیک بر روی سقف منازل باید توجه داشته باشید نوع و طرح گچبری با مساحت اتاق هماهنگ باشد. گچبری نباید به گونه‌ای باشد که اتاق را کوچکتر از مساحت واقعی نشان دهد یا به گونه‌ای باشد که اصلا به چشم نیاید. گچکار با توجه به سلیقه شما و با توجه به مساحت و شکل اتاق می‌توانید بهترین گچبری کلاسیک را برای سقف اتاق پیاده کند. برای مشاهده نمونه کارهای گچبری سقف پذیرایی کلیک کنید.

گچبری کلاسیک دیوار

دیوار اتاق فضایی بسیار خلوت و خالی است که اگر طرح و نقشی روی آن اجرا نشود، نمایی ندارد. به همین دلیل روی دیوارها معمولا گچبری با سبک‌های مختلف پیاده می‌شود تا شکل و شمایلی به خود بگیرند. و فضای اتاق را گرم‌تر و جذاب‌تر جلوه دهند. گچبری کلاسیک دیوار مورد سلیقه بسیاری از خانواده‌های ایرانی است که می‌تواند همراه با آینه کاری یا پتینه کاری اجرا شود. برای مشاهده نمونه کارهای گچبری دیوار کلیک کنید.

گچبری کلاسیک ستون

این نوع گچبری نیز از قدیم جزو گچبری‌های مورد علاقه افراد بوده است. گچبری کلاسیک ستون می‌تواند به گچبری ستون گرد، گچبری ستون مربع، گچبری ستون آشپزخانه و گچبری ستون پذیرایی یا هال تقسیم شود. 

گچبری کلاسیک دیوار

 

قاب بندی دیوار به روش کلاسیک

قاب بندی کلاسیک دیوار محبوبیت زیادی دارد و در کمتر خانه‌ای است که در آن ستون باشد و از گچبری در آن استفاده نشده باشد. تزئین دیوار از قدیم روی دیوارهای خانه‌ها و معماری عمارت‌ها استفاده می‌شده است و تاریخچه قدیمی دارد. امروزه قاب بندی‌های کلاسیک در طرح‌های جدیدی پیاده سازی می‌شود که با فضای دکوراتیو اتاق‌ها هماهنگی زیبایی پیدا کند. برای مشاهده نمونه کارهای قاب بندی دیوار کلیک کنید.

گچبری کلاسیک اتاق‌های مختلف چه تفاوتی با هم دارند؟

گچبری کلاسیک اتاق خواب باید دارای طرح‌های ساده باشد تا نمای اتاق خواب را شلوغ و کوچک نشان ندهد، در حالی که اتاق نشیمن نیاز به گچبری‌های مجلل و زیبا دارد. ارتفاع دیوارها هم در انتخاب طرح گچبری کلاسیک نقش دارند. برای مثال دیوارهای بلندتر نیاز به گچبری‌هایی با ضخامت بیشتر دارند تا شکوه بیشتری به فضای اتاق ببخشند. 

گچبری پیش ساخته کلاسیک

گچبری پیش ساخته یا آماده نصب قالب‌های گچی، رزین، پلی اورتان و سایر موارد است که برای طراحی داخلی ساختمان به صورت آماده به فروش می‌رسد. اگرچه این گچبری ظرافت‌های گچبری سنتی را ندارند، اما به راحتی و در زمان کوتاهی قابل نصب است و قیمت پایین‌تری نسبت به گچبری سنتی دارد. گچبری پیش ساخته تنوع زیادی دارد و تقریبا هر طرحی که بخواهید می‌توانید با آن پیاده کنید.

گچبری هنر ایرانی انواع گچبری کلاسیک، سنتی، مدرن، گچبری ستون، دیوار، قاب بندی و ابزارزنی را برای شما عزیزان با هر سلیقه و هر طرحی که بخواهید، پیاده سازی می‌کند. با هنر ایرانی بهترین اجرای گچبری کلاسیک را با قیمت‌های مناسب تجربه خواهید کرد. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان هنر ایرانی در ارتباط باشید.

قیمت اجرای گچبری کلاسیک

گچبری کلاسیک نیاز به ظرافت، دقت و صرف زمان و انرژی زیادی دارد، از این رو قیمت بالاتری نسبت به گچبری پیش ساخته دارد. قیمت گچبری کلاسیک به عواملی مانند طرح گچبری، مدت زمان اجرای گچبری، ظرافت طرح، مواد مورد نیاز و تجهیزات و تزئینات اضافی گچبری بستگی دارد.

استفاده از نورپردازی در طراح‌های کلاسیک گچ بری

در گذشته یکی از اصلی ترین تکنیک‌ها برای ایجاد زیبایی در سقف منازل، استفاده از نوپردازی بوده اما این روزها دیگر به شدت قبل از نورپردازی سقف استفاده نمی‌شود. اما باز هم می‌توان در گچبری های کلاسیک سقف، از نورپردازی استفاده نمود. استفاده از نورپردازی در بخشی از قسمت‌های گچ کاری سقف، می‌تواند برجستگی ها و نقوش طرح را برجسته تر نمایش دهد.

برای اطلاع از هزینه گچبری با مجموعه هنر ایرانی در ارتباط باشید. 

هزینه اجرای گچبری کلاسیک

نکات مهم قبل از اجرای گچبری

اگر می‌خواهید برای منزلتان گچبری کلاسیک و شیک داشته باشید باید به مواردی دقت نمایید و از صفر تا صد کار را به دست افراد ماهر و با تجربه در این زمینه بسپارید. از مهمترین موارد می‌توان به این موارد اشاره نمود:

 • اگر ارتفاع سقف شما کم باشد، هرگز از طرح‌های گنبدی و شلوغ استفاده نکنید. 
 • اگر طرح انتخابی شما اشتباه باشد، خراب نمودن و اجرای مجدد گچبری، بسیار هزینه بر بوده و حتی عده ای به ناچار مجبور به ادامه کار خواهند بود.
 • از افراد و مجموعه‌های با‌تجربه در زمینه اجرای گچ بری کمک بگیرید تا بهترین و زیباترین نتیجه برایتان حاصل شود.

 • گچبری کلاسیک برای اجرا در چه مکان‌هایی مناسب است؟

  گچبری کلاسیک را می‌توان در هر ساختمانی که معماری و دکوراسیون مرتبط با این سبک را دارد، استفاده نمود و بیشتر بر روی دیوار و سقف قابل اجرا می‌باشد. از برخی طرح ها میتوان در فضاها مدرن نیز استفاده نمود.

 • سبک مورد استفاده در گچبری کلاسیک چیست؟

  در گچبری کلاسیک محدودیتی برای اجرا طرح وجود ندارد. در این سبک بیشتر از گل و بوته و پرنده برای طرح‌های اجرایی استفاده می‌شود و با استفاده از رنگ‌ها درخشش بیشتری به طرح‌های اجرایی می‌دهند.

 • گچبری کلاسیک را در چه قسمت‌هایی از منزل می‌توان استفاده نمود؟

  از این مدل از گچبری ساختمان، می توان در تمام قسمت های منزل مانند راهروها، پذیرایی، اتاق، آشپزخانه و .... استفاده نمود.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
حسینی (09387810905)