دسته بندی محصولات
گچبری پیش ساخته

در گچبری پیش ساخته قالبهای گچی در کارگاهها با استفاده از گچ و ابزارهای گوناگون در طرحها و رنگهای مختلف ساخته میشود. گچبری پیش ساخته از موادی مانند گچ، فومهای فشرده پلی استایرن و پلی یورتان و محلولهای صنعتی شیمیایی ساخته میشود.

گچبری هنر ایرانی
گچبری هنر ایرانی

استفاده از گچبری از سالهای دور در طراحی داخلی به خصوص در کاخها و عمارتها رواج داشته است. امروزه این تزئینات گچی تقریبا در همه خانه ها اجرا میشوند و کمتر خانه ای را پیدا میکنید که از انواع گچبری در طراحی داخلی منزل خود استفاده نکرده باشد. محبوبیت گچبری در سالهای اخیر موجب روی کار آمدن انواع مختلف گچبری شده است که یکی از این گچبریها، گچ بری پیش ساخته میباشد. در این محتوا میخواهیم انواع گچبری پیش ساخته و قیمت آن را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

قیمت گچبری پیش ساخته دیوار

گچبری پیش ساخته چیست؟

انواع گچبری پیش ساخته

گچبری پیش ساخته را می توان برای مکان های مختلف مورد استفاده قرار داد و بر این اساس دارای مدلهای مختلف است:

گچبری پیش ساخته دیوار

یکی از کاربردهای مهم گچبری پیش ساخته تزئین دیوار منازل و اتاقها میباشد. این گچبریها با استفاده از تجهیزات و ابزار مخصوصی روی دیوارها نصب میشوند. از گچبری پیش ساخته میتوان برای تزئین محل اتصال سقف و دیوار که به آن گلویی میگویند نیز استفاده کرد. از نمونه کارهای گچبری دیوار بازدید نمایید. قیمت گچبری پیش ساخته دیوار به طرح انتخابی و ابعاد محل مورد نظر برای اجرای گچبری بستگی دارد.

گچبری پیش ساخته سقف

از انواع پرکاربرد گچبری پیش ساخته، گچبری پیش ساخته سقف میباشد. دور لوستر، حاشیه سقف، بالای جزیره یا اپن آشپزخانه از سطوحی است که میتوان به خوبی با گچبری پیش ساخته پوشاند و نمای فوق العاده زیبایی به آن بخشید. از نمونه کارهای گچبری سقف بازدید نمایید.

گچبری پیش ساخته سقف

گچبری پیش ساخته مدرن

گچبری پیش ساخته مدرن از محبوبترین و زیباترین گچبری های پیش ساخته میباشد. این گچبری طرحهای بسیار متفاوتی دارد و که میتواند روی سقف، دیوار و ستون نصب شود. از انواع طرحهای گچبری پیش ساخته مدرن میتوان به طرحهای حاشیه ای، طرحهای تکه ای و طرحهای خاص روی سرستون، شومینه، سرقابها و ... نیز اشاره کرد.

قیمت گچبری پیش ساخته پلی یورتان

گچبری پیش ساخته پلی یورتان دو لایه دارد. لایه داخلی آن از فوم و لایه بیرونی آن از جنس PVC مقاوم است. این ابزار با توجه به ساختاری که دارد از کیفیت بالاتر و مزایای بیشتری نسبت به انواع دیگر گچبری پیش ساخته برخوردار است، به همین دلیل قیمت گچبری پیش ساخته پلی یورتان یا پلی اورتان بالاتر است. 

گچبری پیش ساخته چیست و چگونه ساخته میشود؟

امروزه برای راحتی کار و بالا بردن سرعت پیاده سازی گچبری به منظور انجام تزئینات منزل، گچبری های پیش ساخته هایی طراحی شده اند که کار با آنها بسیار راحت و سریع میباشد. در گچبری پیش ساخته قالبهای گچی در کارگاهها با استفاده از گچ و ابزارهای گوناگون در طرحها و رنگهای مختلف ساخته میشود. گچبری پیش ساخته از موادی مانند گچ، فومهای فشرده پلی استایرن و پلی یورتان و محلولهای صنعتی شیمیایی ساخته میشود.

مزایای گچبری پیش ساخته

استفاده از گچبری پیش ساخته دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود:

 • دارای مقاوما و مستحکم بالا.
 • طول عمر زیاد
 • قابلیت رنگ پذیری بالا
 • برش راحت
 • سازگار با محیط زیست
 • نصب آسان و سریع
 • دارای قابلیت بازسازی
 • طرحها و اندازه های گوناگون
 • دارای قابلیت سفارش سازی
 • امکان استفاده از نورپردازی روی آن
 • امکان نصب بر روی انواع چوب، فلز، گچ و ...

مدلهای جدید گچبری پیش ساخته پلی یورتان

معایب گچبری پیش ساخته

 1. نسبت به طرحهای قابل اجرا در گچبری دستی تنوع کمتری دارد.
 2. ممکن است در مقابل رطوبت زیاد مقاومت گچبری دستی را نداشته باشد.

گچبری پیش ساخته چگونه نصب می شود؟

 1. ابزار پلی یورتان را با توجه ابعاد مورد نظرتان برش دهید.
 2. پشت ابزار را چسب چوب یا چسب آکریلیک بزنید. 
 3. ابزار را روی سطحی که میخواهید روی آن نصب کنید با دقت تنظیم کنید.
 4. درزهای گچبری پیش ساخته را پر کرده و به راحتی آن را رنگ آمیزی کنید. 

برای نصب گچبری پیش ساخته بهتر است خودتان به تنهایی اقدام نکنید و از تیم متخصص و با تجربه گچبری بخواهید این کار را برای شما انجام دهد. برای این کار میتوانید به تیم حرفه ای هنر ایرانی اعتماد کنید. هنر ایرانی ابتدا از محل مورد نظر شما بازدید میکند و راهنمایی های لازم را به شما عزیزان ارائه میدهد، در آخر هزینه گچبری پیش ساخته را اعلام میکند. برای مشاوره رایگان با کارشناسان هنر ایرانی با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید. 

استفاده از نور مخفی در گچ بری پیش ساخته

در طرح های مدرن گچبری می توان از نور مخفی برای ایجاد فضایی زیبا و چشم نواز استفاده نمود. رنگ نور استفاده شده می تواند در حال و هوای محیط بسیار تاثیر گذار باشد و معمولا از نورهای مهتابی و آفتابی برای سالن های پذیرایی استفاده می شود. استفاده از نورهای رنگی در گچ بری پیش ساخته مرسوم بوده و برای گچبری آشپزخانه معمولا استفاده می شود.

مقالات مرتبط: مرکز فروش گچبری پیش ساخته
ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
حسینی (09387810905)