دسته بندی محصولات
پتینه کاری سقف

پتینه کاری سقف یکی از بهترین و زیباترین طرح‌های اجرا شده برای زیبا سازی دکوراسیون منزل است. پتینه کاری نوعی تکنیک رنگ آمیزی که هم زمان از بافت های دلخواه می‌توان در آن استفاده نمود. برای این منظور از اسفنج، پارچه، قلم مو و یا ورق طلا برای ایجاد پتینه بر روی سطح مورد نظر استفاده می‌شود.

گچبری هنر ایرانی
گچبری هنر ایرانی

پتینه سقف

معماران برای زیباسازی ساختمانها از روشها و تجهیزات زیادی استفاده می‌کنند که یکی از تاثیر گذار ترین آن ها، پتینه کاری سقف است.

این هنر زیبا باید توسط پتینه کار حرفه ای در مدل و سبک های متفاوت، متناسب با وسایل و دکور شما، اجرا شود. منظور از پتینه استفاده از رنگ های مختلف برای جلا بخشی و ایجاد زیبایی در قسمت‌های مختلف ساختمان است.

برای استفاده از خدمات پتینه سقف و استعلام قیمت با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

انواع پتینه کاری سقف

پتینه سقف پذیرایی

پذیرایی مهم ترین بخش یک خانه است که باید دیوار و سقفی مطابق با دکور شما داشته باشد که پتینه کار با کمک از یک پارچه یا اسفنج به ایجاد یک طرح روی سطح رنگ کاری شده می‌پردازد. برای سقف های کوتاه و سقف اتاق خواب بهتر است از پتینه با رنگ استفاده کنید و برای سقف های بلند از پتینه ورق طلا و نقره یا حتی طرح های دیگر استفاده کنید. برای دریافت خدمات پتینه کاری سقف پذیرایی در جدید ترین و بروز ترین سبک ها با تیم  حرفه ای و هنرمند هنر ایرانی تماس حاصل نمایید.

پتینه کاری روی دیوار و پتینه دیوار پشت تلویزیون یکی از دیگر کاربردهای این هنر می باشد.

پتینه سقف آشپزخانه

پتینه کاری سقف آشپزخانه

مدل و طرح پتینه سقف

بازسازی آشپزخانه در تغییر دکوراسیون و روحیه نقش موثری دارد که از طریق روش های مختلفی صورت می گیرد. برای سقف آشپزخانه به توصیه هنرمندان، ساده ترین مدل و سبک پتینه کاری اجرا شود البته این روش تنها در صورتی که سقف آشپزخانه وسیع و مرتفع است، قابلیت اجرا دارد. پتینه سقف آشپزخانه از خدماتی است که می تواند جذابیت بالایی به منزل شما ببخشد. معمولا سقف آشپزخانه به دلیل رسوب چربی نیاز به تمیز کردن، پیدا می کند به همین دلیل باید دقت نمایید برای سقف آشپزخانه باید از رنگ روغن استفاده نمایید، تا قابل شستشو و تمیز نمودن باشد.

هزینه پتینه کاری سقف چقدر است؟

هزینه پتینه کاری سقف بر اساس عوامل متعددی اعم از مدل و سبک پتینه کاری، متراژ، زمانی که صرف می شود، نوع پروژه، دستمزد پتینه کار، برآورد و تعیین می شود. جهت درخواست پتینه کاری سقف در طرح های مختلف با کمترین هزینه با مجموعه هنر ایرانی تماس بگیرید، ما در اینجا به شما در انتخاب سبک  و پتینه کاری آن مطابق با منزل شما، کمک خواهیم کرد.

پتینه طرح سنگ مرمر یکی از طرح های جذاب در زمینه پتینه کاری می‌باشد که البته بیشتر برای دیوار و ستون مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع پتینه کاری سقف

پتینه کاری دارای مدلهای مختلف و با استفاده از روش های متفاوتی اجرا می‌شود. در ادامه با روشهای اجرای پتینه سقف آشنا خواهیم شد:

پتینه کاری با پارچه

در روش پتینه کاری با پارچه، تعداد زیادی پارچه را تهیه و هر یک را به رنگ آغشته کنید و با تکنیک ضربه ای بر روی سقف مد نظر بکشید یکی دیگر از تکنیک های پتینه کاری سقف، برش پارچه به صورت مستطیل با ابعاد ۱۵ در ۲۰ و قرار دادن آن ها بر روی سقف است که در ادامه باید طرفین آن را خلاف جهت یک دیگر بپیچانید. برای دریافت ایده پتینه کاری سقف با پارچه با در تماس باشید.

پتینه کاری با اسفنج

یکی دیگر از تکنیک های پتینه کاری استفاده از اسفنج است، در ابتدای کار سقف را رنگ آمیزی می کنید سپس اسفنجی را آغشته به رنگ کرده و به صورت ضربه ای به سقف می زنید شما به کمک این روش، طرح های بسیار زیبایی را با استفاده ار اسفنج می توانید خلق کنید که تمامی این ها بستگی به میزان ایده پردازی و سلیقه شما دارد.

پتینه کاری با استفاده از رنگ

از کاربردی ترین روش های پتینه سقف استفاده از رنگ به علت تنوع نامحدود برای پتینه کاری است با انتخاب رنگ پتینه کاری دیگر سادگی، یکنواحتی، رنگ های تکراری سفید در سقف وجود نخواهد داشت. در این روش تمامی سبک های مدرن_ کلاسیک، کهنه کاری بر روی سقف توسط پتینه کار حرفه ای قابل اجرا خواهد بود از مهم ترین ویژگی رنگ پتینه می توان به ایجاد پوشش برجسته بر روی دیوار، ایجاد طرح‌های گوناگون با کمک غلظت‌های مختلف خمیری، پوششی عالی و جذاب برای سقف، تنوع بسیار بالا، توانایی استفاده در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع، استفاده برای زیباسازی سقف، عایقی مناسب برای سقف، اشاره کرد.

نمونه پتینه کاری سقف

نکات مهم در پتینه کاری سقف چیست؟

  1. به تناسب رنگ پتینه سقف با رنگ دیوارها و همچنین دکوراسیون منزل دقت کنید.
  2. دقت کنید تا پتینه کار حاضر در محل به خوبی زوایا و کنج های کار را پوشش داده باشد.
  3. رنگ آمیزی و طرح های پیشنهاد با ظرافت و دقت اجرا شود.
  4. در مورد دور لوستری و نور مخفی ها، مسئله نورپردازی مورد توجه قرار گرفته شود.
  5. در صورت نیاز حتما آماده سازی سطوح با دقت و بطور کامل انجام شود.
  6. رنگ های کاربردی در پتینه کاری با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

پتینه کاری ورق طلا

ورق طلا یکی از تجهیزات کاربردی در خدمات تغییرات دکوراسیون داخلی محسوب می شود که نتیجه مجللی و زیبایی داخل ساختمان را به همراه دارد. ورق طلا از لحاط نوع ساختار و مدل به دو دسته ی ورق طلا عیار و ورق طلای تزئینی تقسیم بندی می شود که در نوع اول، در کارهای هنری ماند تذهیب و مینیاتور و نقاشی در ابعاد و اندازه و ضخامت های مختلف به کار برده می شود، نوع دوم این محصول برای کار های تزئینی و ساختمانی به دلیل داشتن رنگو براقیت و جلای ظاهری در تزئینات مکان های مختلف، مورد استفاده قرار می گیرد. ورق طلا تزئینی دارای ضخامت های در حد میکرون با ابعاد  ۲۰*۲۰ و ۱۶*۱۶ و ۱۲*۱۲ و ۸*۸ سانتی متر می باشد.

نمونه پتینه کاری روی سقف

 

جدید ترین مدل پتینه کاری سقف

شیک ترین مدل پتینه کاری سقف

شیک ترین مدل پتینه کاری سقف

اجرا پتینه کاری

اجرا پتینه کاری سقف توسط هنر ایرانی

انجام پتینه کاری روی سقف کناف

اجراء پروژه پتینه کاری روی سقف کناف احتیاج به تکنیک و روش های خاص می باشد که توسط پتینه کار حرفه ای تیم هنر ایرانی، صورت می گیرد. هنرمندان ما با به کارگیری ابزار پتینه کاری، هنر و استعداد خود، روش های مختلف پتینه کاری بر روی سقف، متنوع ترین مدل ها و ایده های شما را بر روی سقف به اجرا در می آورند. جهت هماهنگی های لازم و دریافت خدمات پتینه کاری روی سقف کناف از طریق راه های ارتباطی با مشاوران هنر ایرانی، تماس حاصل نمایید.

پتینه کاری سقف ساده

یکی دیگر از روش های دیزاین و طراحی مجلل سقف، پتینه کاری سقف می‌باشد. به هنر کهنه کاری سطوح پتینه کاری گفته می‌شود که با استفاده از خمیر های مخصوص، اسفنج، پارچه، قلمو و... طرح های مینیاتوری و کلاسیک را بر روی سقف پیاده سازی می‌کنند.

در ساختمان های مجلل که سقف آن کناف کاری شده است از پتینه کاری سقف کناف استفاده می‌شود. برای انجام پتینه کاری بهتر است از شرکت ها و افراد معتبر استفاده نمایید تا هزینه اضافی برای شما به وجود نیاید و نتیجه کار باب سلیقه شما باشد. هزینه پتینه کاری به عواملی همچون نوع روش پیاده سازی، نوع طرح، ابزار مورد نیاز و... بستگی دارد که بعد از بازدید تعیین قیمت می‌شود.

خدمات و مطالب مشابه:

پتینه میکروسمنت

پتینه کاری چیست

پتینه ایتالیایی
ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
حسینی (09387810905)