دسته بندی محصولات
گچبری مدرن

هنر گچبری از زمان‌های گذشته تا به الان تغییرات زیادی کرده است و در هر دوره شکل و شمایل خاصی داشته است. در گذشته طرح‌های سنتی به کار گرفته می‌شد، اما رفته رفته نقش‌های جدیدی روی کار آمد و گچبری منازل شکل جدیدتری به خود گرفت که به آن گچبری مدرن گفته می‌شود.

گچبری هنر ایرانی
گچبری هنر ایرانی

گچبری مدرن

از گچ برای کارهای زیادی استفاده می‌شود که یکی از آن‌ها گچبری و هنرهای تزئینی در معماری خانه‌هاست. هنر گچبری به نقش دادن به گچ و پیاده کردن طرح‌های گوناگون روی گچ است که سبب زیبایی فضاها و هارمونی و هماهنگی قسمت‌های مختلف خانه با دکوراسیون آن است. گچبری شامل انواع مختلفی است که یکی از آن‌ها گچبری مدرن است. در ادامه گچبری مدرن و ویژگی‌های آن را به طور کامل بررسی می‌کنیم. 

گچبری مدرن چیست؟

هنر گچبری از زمان‌های گذشته تا به الان تغییرات زیادی کرده است و در هر دوره شکل و شمایل خاصی داشته است. در گذشته طرح‌های سنتی به کار گرفته می‌شد، اما رفته رفته نقش‌های جدیدی روی کار آمد و گچبری منازل شکل جدیدتری به خود گرفت که به آن گچبری مدرن گفته می‌شود. گچبری مدرن هنر پیاده کردن نقوش برجسته به سبک جدید و خلوت است که جلوه‌ای شیک و اروپایی به معماری منازل می‌بخشد. 

گچ کاری مدرن ساختمان

آیا تا به حال خانه‌ای خالی از گچبری و طرح‌‌های مختلف روی دیوارها و ستون‌ها و سقف‌ها دیده‌اید؟ یا به خانه‌ای دعوت شده‌اید که دیوارهای آن ساده و بی روح باشد؟ در آن لحظه چه حسی به شما دست داده است؟ بی شک فضای آن هیچ جذابیتی برای شما نداشته و دلتان خواسته زودتر از آن مکان خارج شوید. هنر گچبری به دیوارها و سقف‌ها و ستون‌های خانه شکل و شمایل دلنشینی می‌دهد و همین امر موجب جذابیت فضای خانه و به وجود آمدن حس خوب در ساکنین آن و مهمانان آن‌ها می‌شود. 

گچبری مدرن ساختمان

انواع گچبری مدرن و کاربردهای آن

یکی دیگر از انواع گچبری ساختمان، گچ بری مدرن است که همانند سبک کلاسیک دارای مدلهای بسیار متنوعی است که بسته به نوع کاربرد، دسته بندی می‌شود. از انواع گچبری مدرن می‌توان به این موارد اشاره نمود:

گچبری دیوار مدرن

دیوار اتاق فضایی بسیار خلوت و بی روح است که اگر طرح و نقشی روی آن اجرا نشود، نمایی ندارد. به همین دلیل روی دیوارها معمولا گچبری با سبک‌های مختلف پیاده می‌شود تا شکل و شمایلی به خود بگیرند و فضای اتاق را دلپذیرتر جلوه دهند. 

گچبری سقف

یکی از بزرگترین سطوحی که بیشترین امکان مانور را دارد، سقف منازل است. زیبایی سقف علاوه بر این که بر روحیه اعضای خانه تاثیر مثبت می‌گذارد و نمای لوکسی به فضای داخلی منزل می‌بخشد، در مهمانان شما هم احساس خوبی ایجاد می‌کند. از بهترین سطوحی که برای گچبری سقف می‌توان مثال زد، سقف پذیرایی است. گچبری سقف پذیرایی یکی از نکات مهم در زیباسازی منازل است. 

گچبری مدرن ستون

ستون‌های نیز از سطوحی هستند که دید زیادی دارند و اگر نقش‌های زیبایی روی آن‌ها باشد، به طور قابل ملاحظه‌ای بر جذابیت فضاهای داخلی می‌افزاید. گچبری مدرن ستون نیز مانند دیگر گچبری‌ها شامل طرح‌‌های بسیار متنوعی می‌شود. استفاده از خدمات گچبری ستون در ساختمان ها بسیار مرسوم است.

اهمیت استفاده از رنگ‌ها و نورپردازی‌ها در گچبری مدرن

نور پردازی سقف و دیوار نیز از موارد دیگری است که در دکوراسیون سقف بسیار مهم است. امروزه به اهمیت آن پی برده و چشم های زیادی را خیره به سقف‌ها می‌نماید. اگر سقف منزل شما ساده است و می خواهید که آن را زیباتر کنید، یکی از راه‌ها استفاده از گچبری‌های مدرن مناسب است.
شما می توانید دور تا دور سقف خود را با این روش ها قاب کنید.
استفاده از یک یا چند لوستر متناسب با بزرگی فضای منزل، می‌تواند به زیبایی هر چه بیشتر سقف آن کمک کند.
اگر گچبری‌ها با رنگ‌های متناسب با دکوراسیون شما پیاده شود زیبایی آن بیشتر به چشم می‌خورد.

نورپردازی در گچبری مدرن

تفاوت گچبری مدرن و کلاسیک

برای اجرای طرح‌های گچبری مدرن از گچ‌های سنتی و یا فرانسوی استفاده می‌شود که با استفاده از این مدل از گچ‌ها می‌توان ریزه کاری‌ها را بهتر اجرا نمود. در گچبری کلاسیک به جای این متریال از مواد شیمیایی پیشرفته و الیاف مصنوعی استفاده می‌شود. از گچبری کلاسیک بیشتر درمکانهای عمومی و مکانهایی با مساحت بالا استفاده می‌شود اما گچ بری مدرن را می‌توان برای منازل استفاده و یک انتخاب بسیار برای فضاهای کوچک هستند.

هزینه اجرای گچبری مدرن به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت گچبری مدرن به عواملی مانند متریال مورد نیاز، متراژ فضا، رنگ‌های مورد نیاز، مدت زمان اجرا و تجهیزات مورد نیاز اضافی بستگی دارد. برای آگاهی از هزینه گچبری مدرن و بازدید و مشاوره رایگان، با تیم هنر ایرانی در ارتباط باشید.


  • کاربرد گچبری مدرن چیست؟

    گچبری مدرن برای دیوارهای، ستون، سقف پذیرایی و ... مورد استفاده قرار میگیرد.

  • تفاوت گچبری مدرن با سنتی در چیست؟

    تفاوت این دو سبک از گچبری دستی در طرح های اجرا شده می باشد. طرح های اجرا شده در گچبری مدرن ساده تر از مدلهای سنتی هستند.

  • هزینه اجرای گچبری مدرن چقدر است؟

    برای استعلام هزینه ها باید نوع طرح و متراژ مورد نظر برای گچبری مشخص تا قیمت دقیق اعلام شود. برای استعلام هزینه ها با مجموعه هنر ایرانی تماس بگیرید.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
حسینی (09387810905)