دسته بندی محصولات
گچبری گلویی

گچبری گلویی نوعی گچبری سقف است که در کنج سقف به کار میرود و علاوه بر زیبایی و نمای خاصی که به آن میدهد سقف و دیوار را از هم جدا میکند. در واقع گچبری گلویی ابزاری است که بین سقف و دیوار ایجاد میشود.

گچبری هنر ایرانی
گچبری هنر ایرانی

گچبری گلویی

سقفها در معماری و تزئینات داخلی ساختمان جایگاه ویژه ای دارند. یکی از بهترین انواع گچبری سقف که نمای زیبا و منحصر به فردی به آن میدهد، گچبری گلویی میباشد. گچبری گلویی سقف انواع و طرحهای مختلفی دارد و میتواند به صورت سنتی یا مدرن در معماری سقفها به کار رود. در این محتوا به بررسی گچبری گلویی و انواع آن میپردازیم.

گچبری گلویی چیست؟

گچبری گلویی نوعی گچبری سقف است که در کنج سقف به کار میرود و علاوه بر زیبایی و نمای خاصی که به آن میدهد سقف و دیوار را از هم جدا میکند. در واقع گچبری گلویی ابزاری است که بین سقف و دیوار ایجاد میشود. به طور تخصصی تر گچبری گلویی ابزاری طولی است که در کنج دیوار و به صورت نیم گرد، زاویه دار، هالوژندار و اشکال مختلف دیگر اجرا میشود. 

برای اجرای گچبری ساختمان با مجموعه هنر ایرانی تماس بگیرید.

گچبری گلویی چیست؟

انواع گچبری گلویی

گچبری گلویی بر اساس سبک اجرا شده دارای مدلهای مختلفی است. 

گچبری گلویی دستی یا سنتی

این نوع گچبری به صورت دستی توسط گچبر پیاده میشود و میتواند شامل طرحها و ابعاد مختلفی باشد. در گچبری گلویی دستی یا سنتی از گچ و ابزار کشویی گلویی استفاده میشود. برای این کار ابتدا گچ را الک میکنند و سپس ملات گچ را با آن مخلوط میکنند. در آخر با استفاده از شمشه آلومینیومی زیرسازی میشود و طرحهای دلخواه روی سطح مورد نظر اجرا میشود.

گچبری گلویی پیش ساخته

این نوع گچبری به دلیل نصب ساده و سریع یکی از انواع محبوب گچبری گلویی به شمار میرود. در این نوع گچبری ابزارهای گلویی در قالبهای مختلف قالب ریزی میشوند و داخل این قالبها گچ به همراه سیم مفتول و نخ کناف به کار گذاشته میشود. پس از آن طرح ما آماده و بعد از چند روز خشک و قابل استفاده میشود. برای چسباندن گچبری گلویی پیش ساخته از چسب چوب و پمپ باد میخکوب استفاده میشود. مقاومت این گچبریها کاملا تضمینی و محکم است و کنده نمیشود. 

مدلهای گچبری گلویی

گچبری گلویی ساده

گچبری گلویی ساده معمولا برای سبکهای مدرن و مینیمال به کار میرود. این نوع گچبری اجرای سریع، طرح ساده، وزن کم، مقاومت بالا، رنگ پذیری عالی و قیمت بسیار مناسبی دارد.

گچبری گلویی نور مخفی

یکی از مزیتهای گچبری گلویی قابلیت ترکیب آن با نور مخفی میباشد. استفاده از هالوژنها و نورهای مخفی جذابیت بیشتری به سقف و کنج دیوارها میدهد. 

گچبری گلویی برشی

یکی از انواع گچبری گلویی میباشد که باید توسط افراد با تجربه و حرفه ای پیاده سازی شود. این نوع گچبری نیاز به ابزارهای حرفه ای دارد. 

گچبری گلویی جدید

گچبری گلویی جدید برای افرادی که به دنبال مدلهای به روز و مدرن هستند بسیار مناسب است. در صورتی که طرح و ایده ای در سر دارید میتوانید با گچبری مطرح کنید تا طرح دلخواه شما روی کار اجرا شود. در صورتی که قصد اجرای گچبری گلویی دارید پیشنهاد میکنیم ابتدا با تیم حرفه ای هنر ایرانی مشورت کنید و سپس طرح دلخواه خود را انتخاب نمایید. مجموعه هنر ایرانی با کادری با تجربه و کارآزموده برای مشاوه و اجرای انواع طرحها و نقشها در خدمت شما عزیزان میباشد.

گچبری گلویی جدید

اهمیت استفاده از گچبری گلویی

  1. با استفاده از گچبری گلویی میتوان از ترک خوردن کنج دیوار جلوگیری کرد.
  2. گچبری گلویی نمای خالی و نازیبای کنج سقف را زیبا میکند. 
  3. این نوع گچبری میتواند با نور مخفی ترکیب فوق العاده را ایجاد کند.
  4. از دیگر مزایای اجرای گچبری گلویی میتوان به تنوع در دکوراسیون و جداسازی رنگ دیوار و سقف نیز اشاره کرد.

هزینه گچبری گلویی چگونه محاسبه میشود؟

قیمت گچبری گلویی به عوامل مختلفی از جمله طرح انتخاب شده، ابعاد کار، تجهیزات لازم، رنگهای مورد نیاز و مدت زمان اجرای کار بستگی دارد. برای آگاهی از هزینه ها و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان هنر ایرانی تماس بگیرید. 

مطالب مرتبط: گچبری سقف پذیرایی
ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
حسینی (09387810905)