دسته بندی محصولات
آشنایی با گچبری نئوکلاسیک ساختمان

گچبری نئوکلاسیک از انواع مدل های گچ بری برای دیزاین و تغییر دکوراسیون فضای داخلی ساختمان، محسوب می شود. گچبری نئوکلاسیک از دل سبک کلاسیک با تفاوت های زیاد، استخراج شده است که تنها توسط هنرمندان با تجربه در زمینه گچبری ساختمان صورت می گیرد.

گچبری هنر ایرانی
گچبری هنر ایرانی

مدل گچبری نئوکلاسیک

گچبری می تواند از اقدامات لازم پس از بازسازی و نوسازی ساختمان و آپارتمان باشد که دارای مدل و سبک های متنوعی است. گچبری کلاسیک و گچبری نئوکلاسیک دو سبک پر طرفدار این هنر اصیل ایرانی است که بسته به سبک معماری ساختمان، می توان از مدل گچبری متناسب با آن استفاده نمود.

گچبری نئوکلاسیک چیست؟

گچبری نئوکلاسیک، سبکی از گچبری است که از دل مدلهای گچبری کلاسیک بیرون آمده است. طرح‌های این سبک از گچبری ساختمان به سمت سادگی می رود و زمان اجرای آن کوتاه تر از طرح های سبک کلاسیک است. 

با استفاده از مدلهای گچبری نئوکلاسیک می توانید زیبایی را به تمامی بخش های داخلی خانه بر روی سقف، دیوار، ستون و .... به ارمغان بیاورید. امروزه طرح های گچ بری نئوکلاسیک به طور عامیانه طرحی مابین مدرن و کلاسیک معرفی می شود که طرح هایی برای بخش های مختلف نیز برای قاب بندی استفاده می شود. در سبک نئوکلاسیک پیچیدگی و شلوغی گچبری کلاسیک وجود ندارد و از طرح های انتزاعی استفاده می شود.

گچبری نئوکلاسیک چیست؟

گچبری دیوار نئوکلاسیک

گچبری دیوار نئوکلاسیک به طور معمول با استفاده از ابزار قاب بندی پلی اورتان در زمان بسیار کم اجرا می شود. همچنین می توانید مدلهای این سبک را به صورتی دستی و سنتی هم اجرا نمایید. گچبری دیوار نئوکلاسیک در اتاق خواب ها معمولا در قسمت سر تخت تاج، اجرا و ظاهری بسیار جذاب به ساختمان شما می بخشد.

گچبری دیوار می تواند بر روی زیبایی ساختمان شما بسیار تاثیر گذار باشد و توصیه می شود طرح مورد نظر برای اجرا را بر اساس دکوراسیون ساختمان انتخاب نمایید.

گچبری سقف نئوکلاسیک

از مدلهای گچبری نئوکلاسیک می توانید برای سقف منازل نیز استفاده نمایید. مدلهای گچبری سقف نئوکلاسیک، بر خلاف طرح های گچبری کلاسیک پیچیدگی خاصی ندارد. استفاده از طرح های ساده نئوکلاسیک نسبت به طرح های پیچیده سبک کلاسیک، طرفداران بیشتری دارد و می توان از آن برای سقف، دیوار و دور لوستر استفاده نمود.

برای دریافت خدمات  و گچبری دیوار با تیم حرفه ای هنر ایرانی تماس بگیرید.

تفاوت گچبری نئوکلاسیک و گچبری کلاسیک در چیست؟

گچبری کلاسیک دارای نقش و نگار های شلوغ و پیچیده ای است که توسط گچکار ماهر بر روی دیوار، سقف و ستون به اجرا در می آید اما گچبری نئوکلاسیک بر خلاف سبک کلاسیک، کاملا ساده و عاری از هرگونه شلوغی است. در طرحهای گچ بری نئوکلاسیک از ابزارها و قاب‌بندی‌های ساده استفاده می‌شود و بر اساس تقسیم‌بندی‌های صورت گرفته بر روی دیوار، در همه جای قاب و گلویی از ابزار ساده استفاده می‌شود.

شباهت گچبری نئوکلاسیک و گچبری کلاسیک

هر دوی این سبک به فضا روحیه و زیبایی می بخشند، این دو سبک  در نظم دهی فضایی مهم هستند و نقش هیچ یک بر دیگری برتری ندارد، همچنین هر دو این موارد در  تقسیم‌بندی و قاب‌دهی به فضای پذیرایی، جدا سازی سقف از دیوار در محل اتصال و زدودن حس سر در گمی از فضاها یه هدف مشخص دارند.

قاب بندی نئوکلاسیک

نکات مهم در چیدمان خانه در کنار گچبری نئوکلاسیک

برای ایجاد ظاهری بسیار شیک در منزل باید دکوراسیون و سبک معماری را متناسب با یکدیگر انتخاب نمایید از این رو در ادامه شما را با دکوراسیون ها و المان های متناسب با گچبری نئوکلاسیک آشنا خواهیم نمود:

 • استفاده از مبلمان چسترفیلد
 • استفده از میز کنسول با سنگ طبیعی و فولاد آبکاری شده
 • استفاده از سنگ مرمیت در دیوار
 • استفاده از لوسترهای کریستالی و برنزی در سالن اصلی خانه
 • استفاده از قاب بندی دیوار
 • استفاده از کفپوش پارکت یا لمینت
 • استفاده از ورق‌های خطی برنز و آب طلا در دیوار و کف

هزینه گچبری نئوکلاسیک در تهران

هزینه و قیمت گچ بری نئوکلاسیک بستگی به نوع پروژه، دستمزد گچکاران، ابزار و مواد مصرفی، مدل و سبک گچکاری و .... بستگی دارد. شما می توانید از طریق تماس با مجموعه هنر ایرانی، می توانید از بهترین خدمات گچبری سقف و پذیرایی به قیمت مناسب، بهره ببرید.

عوامل موثر در تعیین قیمت گچبری نئوکلاسیک

 1. طرح انتخابی (شلوغ باشد یا ساده)
 2. مساحت موجود
 3. مدت زمان اجرا
 4. کیفیت مواد استفاده شده
 5. تجهیزات اضافی
 6. متریال اولیه مثل گچ
 7. رنگ آمیزی
 8. نورپردازی

گچبری پذیرایی

یکی از فضاهای مهم در هر بنایی سقف آن است و باید تزئیناتی روی آن انجام شود تا جلوه‌ای به خود بگیرد، از طرفی از مهمترین بخش‌های خانه نیز اتاق پذیرایی آن است که همواره در معرض دید ساکنین خانه و مهمانان قرار دارد و بی شک باید نقش و نگاری جذاب روی آن باشد تا با دکوراسیون خانه هارمونی زیبایی داشته باشد.

انواع مدل طرح تغییر دکوراسیون داخلی

 1. کلاسیک
 2. مدرن
 3.  مینیمال
 4. روستیک
 5. نئوکلاسیک
 6.  و یا تلفیقی از این طرح ها با هم

برای استفاده از انواع خدمات گچبری با مجموعه هنر ایرانی تماس بگیرید. 


 • هزینه گچبری نئوکلاسیک چقدر است؟

  جهت دریافت لیست قیمت گچبری نئوکلاسیک و دریافت خدمات می توانید با تیم حرفه ای هنر ایرانی تماس حاصل نمایید.

 • آیا گچبری نئوکلاسیک با گچبری کلاسیک تفاوتی دارد؟

  بله. گچبری نئوکلاسیک سبکی خاص و ساده بدون هیچ گونه شلوغی و پیچیدگی نقش و نگار است.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
حسینی (09387810905)