دسته بندی محصولات
گچبری نقش برجسته بر روی دیوار و سقف

خدمات گچبری مدرن که امروزه جایگزین گچبری دستی و ستنی شده است در طرح های ساده و نقش برجسته ی باشد که هریک از آن ها طرفداران خاص خود را دارند. در ادامه به جدیدترین مدل های گچبری نقش برجسته توسط هنرمندان ایرانی خواهیم پرداخت با مجموعه هنر ایرانی همراه باشید.

گچبری هنر ایرانی
گچبری هنر ایرانی

گچبری نقش برجسته

در بازسازی ساختمان یکی از اقدامت گچبری است که باعث تغییرات کلی فضای داخلی ساختمان می شود. این هنر تنها توسط گچکاران هنرمند ایرانی با ابزارهای محدود، صورت می گیرد. با توجه به این که گچبری مدل های متفاوتی دارد پیشنهاد ما اجراء گچبری با نقش برجسته است که طبق مدلی که شما سفارش می دهید بر روی سقف و دیوار با ظرافت کامل، اجرا می شود. طرح برجسته روی دیوار با گچ موجب ایجاد ظاهری جذاب برای ساختمانها می شود.

گچبری نقش برجسته بر روی دیوار و سقف

گچبری سقف و دیوار

در این روش نقش سفارشی از سوی شما انتخاب می شود و روی آن تفکر و اصلاح صورت می گیرد. مثلاً یک سری طرح های نقوش گل و بوته و یا نقش های هندسی و هر آنچه که دوست دارید، متعلق به همین سبک از گچبری دیوار است. روال کار به این صورت است که سطح در ابتدا گچکاری شده و زمینه آن با گچ اندود می شود و در نهایت نقش سفارشی که دوست دارید روی گچ اجرا خواهد شد. برجسته سازی ها برای دیوار معمولاً به صورت حاشیه هستند و کمتر دیده می شود که برجسته سازی سقف روی دیوار اجرا شود اما همه چیز سلیقه ای است. می توانید دور شومینه منزل خود را به این شکل جذاب کنید و یا یک قاب برجسته گچی بی نظیر روی دیوار اجرا کنید و تلویزیون خود را در داخل قاب نصب نمایید همه چیز به خودتان بستگی دارد.

ویژگی گچبری برجسته

طرح برجسته روی دیوار با گچ

نقش برجسته بر روی دیوار با موادی اجرا می‌شود که مانند گل رس سست نباشد. گل رس بعد از خشک شدن به راحتی پودر می‌شود. از پودر درزگیر کناف نیز برای طرح های برجسته استفاده می‌کنند که نسبت به گچ دیرتر خشک می‌شود. این ملات به این شکل ساخته می‌شود که در یک ظرف بسته به برند پودر 3 الی 4 لیتر آب اضافه کرده و پودر را به آن اضافه می‌کنید. تمام پودر بعد از 2 الی 3 دقیقه هم زدن به صورت یک ملات یک دست تبدیل می‌شود.

اگر طرح های برجسته روی دیوار بزرگ باشد برای ساخت آن از سیم مفتول و میخ و ورق های توری استفاده می‌شود. طرح برجسته بر روی دیوار با گچ بسیار طرفدار دارد و همچنین به راحتی قابل اجرا در منازل است. می‌توان طرح های برجسته با گچ را با هنر پتینه کاری و آینه کاری ترکیب کرد و یک اثر زیبا خلق کرد. این طرح های برجسته بدون استفاده از چسب بر روی دیوار و سطوح مختلف اجرا می‌شود. ساخت سریع و راحت این طرح های برجسته یکی از مزایای طرح برجسته روی دیوار می‌باشد.

گچبری برجسته روی دیوار

گچبری برجسته دیوار از طراحی و دیزاین های مدرنی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ظریف کاری های گچبری برجسته بسیار در ظاهر فضا تاثیر می‌گذارد. در اکثر منازل افراد دیوار پذیرایی خود را با پیاده سازی گچبری برجسته دیزاین می‌کنند که بسیار در لوکس و تمیز دیده شدن منزل تاثیر بسزایی دارد. گچبری برجسته روی دیوار باید در یک مکان درست پیاده سازی شود تا بیشتر نما داشته باشد و خودش را نشان دهد. برخی مدل های دیگر گچبری برجسته روی دیوار را که با کاغذ دیواری ترکیب شده است را بیشتر می‌پسندند. گچبری روی دیوار، دنیایی گسترده است که با سلیقه تمام افراد منطبق است و همخوانی دارد.

انواع گچبری برجسته

گچبری برجسته و انجام نقش برجسته روی دیوار بر اساس نوع کاربرد به دو دسته کلی تقسیم می شود:

گچبری برجسته بر روی سقف پذیرایی

 نباید طرحی ساده داشته باشید، به دلیل این که سقف پذیرایی خالی اصلا نمای قشنگی ندارد و جذابیتی برای اعضای خانه ندارد. بنابراین گچبری سقف پذیرایی اهمیت زیادی دارد و جلوه دل نشینی به فضای داخلی منزل می‌بخشد. 

گچبری برجسته روی دیوار

 که از مهم ترین اقدامات چشمگیر برای بازسازی ساختمان است. برای تزئین و بخش بندی قسمت های مختلف دیوار می‌توان از گچبری نقش برجسته استفاده نمود.  برای گچبری دیوار می‌توان از دیگر هنرهای مرتبط در این زمینه مانند آینه کاری و پتینه کاری نیز استفاده نمایید که ظاهری بسیار لاکچری به دیوار ساختمان خواهد بخشید.

قیمت گچبری با نقش برجسته

هزینه ی گچبری با نقش برجسته بر اساس دستمزد گچبر، مدل نقش و نگار، ابزار و مواد مصرفی، نوع پروژه، زمانی که صرف می شود و..... تعیین می شود. برای دریافت خدمات گچبری برجسته با طرح مدرن با مجموعه ی ما تماس حاصل نمایید.

طرح برجسته روی دیوار با گچ

برای به اجرا در آوردن طرح های برجسته بر روی دیوار با گچ سطوح دیوار، نوع و کیفیت مواد مصرفی، به کار بردن تکنیک و تخصص، بسیار مهم است. در این پروژه، نقش برجسته نباید بین گوشه های مجاور "گرفت" باشد، فاصله تا دیوار مقابل باید به بیننده اجازه دهد کل تصویر را ببیند. در فضاهای باریک، استفاده از قطعات کوچکی که با قرار گرفتن بر روی سازه های محدودکننده، شرایطی را برای آسیب مکانیکی یا آسیب به افراد عبوری ایجاد نکند، جایز است.

طرح برجسته روی دیوار

گچبری نقش برجسته

طرح برجسته بر روی دیوار

هزینه گچبری نقش برجسته

نقش و نگار روی دیوار یا سقف

نقش و نگارهای قابل اجرا بر روی دیوار، سبک های متفاوت و خاصی دارد که انتخاب آن ها را باید به دست طراحان دکوراسیون بسپارید که طرح برجسته بر روی سقف را متناسب با متراژ، فضا، سبک چیدمان و در آخر با تایید سلقیه شما، انتخاب نمایند. برای به دست آوردن نتیجه ای مطلوب، اجرای گچبری نقش برجسته شیک و مدرن، نیاز به تخصص و هنر گچکار و طراحان حرفه ای مجموعه هنر ایرانی دارید تا آنچه که در نظر دارید را به نحوه احسن با بالاترین کیفیت بر روی دیوار و سقف به اجرا در بیاورید.


  • گچبری برجسته روی دیوار دارای چه مزایایی است؟

    با استفاده از گچبری برجسته می توان زیبایی خاصی به دیوار و یا سایر قسمت های منزل خود بدهید.

  • عوامل موثر بر تعیین قیمت گچبری برجسته چیست؟

    نوع پروژه، دستمزد گچبر، طرح و مدل گچبر نقش برجسته، زمان صرف شده، ابزار و مواد مصرفی از مواردی است که بر روی هزینه گچبری تاثیر گذار است.

  • ویژگی گچبری نقش برجسته چیست؟

    طرح شیک و ساده، تنوع مدل بالا، متناسب با تمامی فضا و هزینه ی مقرون به صرفه از ویژگی های این مدل از گچبری ساختمان است.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
حسینی (09387810905)