دسته بندی محصولات
آموزش نصب گچبری پیش ساخته

گچبری ایرانی یکی از پر طرفدار ترین هنرهای قدیمی تا به امروز در کل جهان بوده که یکی از کاربردی ترین آن ها، گچبری پیش ساخته بر روی دیوار و سقف است که زیبایی ظاهر ساختمان را چندین برابر می کند. در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل نصب انواع گچبری پیش ساخته و ابزار های مخصوص آن، آشنا کنیم.

گچبری هنر ایرانی
گچبری هنر ایرانی

گچبری یکی هنرهای قدیمی است که در معماری اکثر ساختمانها و منازل ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این عنصر زیبا را می توانید به صورت دستی و یا پیش ساخته بر روی دیوار و سقف منزلتان، اجرا نمایید. برای استفاده از خدمات گچبری دستی و پیش ساخته می توانید با مجموعه هنر ایرانی تماس بگیرید.

گچبری پیش ساخته چیست؟

گچبری پیش ساخته متشکل از گچ و برخی از ابزار های مخصوص است و مواد اولیه به کار رفته در آن شامل گچ، فوم فشرده پلی استارن، پلی اورتان و نیز برخی دیگر از مواد شیمیایی می شود. این نوع گچبری از ویژگی مقاومت و استحکام بالا، قیمت مناسب، رنگ پذیری بالا، تنوع مدل و طرح، برخوردار بوده و نمایی شیک، زیبا به نمای ساختمان می بخشد.

نصب گچبری پیش ساخته روی دیوار

آموزش گچبری پیش ساخته

برای نصب گچبری پیش ساخته بر روی دیوار باید از فردی که در این زمینه تجربه دارد، کمک بگیرید. نصاب با دقت بالا گچبری پیش ساخته را بر اساس ابعاد قابهای روی دیوار و یا طول گلویی برش میدهد. برای بالا بردن میزان دقت از دستگاه فارسی بر استفاده نمایید. گچبری  پیش ساخته را با استفاده از ابزارهای مخصوص و به کاربردن تکنیک های  به اجرا در بیاورید.

نصب گچبری پیش ساخته روی کاغذ دیواری چگونه است؟

گچبری پیش ساخته از جنس پلی اورتان و پلی استایرن با قابلیت رنگ پذیری، وزنی سبک است که از ویژگی نصب بر روی کاغذ دیوار برخودار می باشد. ابتدا ابزار پلی اورتان را با توجه به ابعاد و زوایای مورد نظر خود با یک اره دستی برش دهید، پشت ابزار را به چسب چوب یا چسب اکریلیک آغشته کنید. زیرا ابزار با استفاده از چسب روی سقف یا ستون چسبانده می‌شود. سپس ابزار را روی خط کشی‌های دیوار، سقف یا هرجای دیگری که مد نظر شماست تنظیم کنید.

در مرحله بعدی از چند میخ برای فیکس کردن گچبری پیش ساخته استفاده کنید. بهتر است این کار را با ظرافت زیادی انجام دهید تا از شکستن گچبری جلوگیری نمایید. استفاده از میخ موقت بوده و نیاز به میخ زیادی نخواهید داشت و در نهایت درزها و لبه‌های گچبری پیش ساخته را به آرامی پر کرده و روی آن را رنگ و نقاشی کنید. پلی اورتان قابلیت رنگ‌پذیری بالایی داشته، به همین دلیل می‌توانید طرح‌های متفاوتی را با رنگ و پتینه کاری روی آن‌ها اجرا کنید.

روش نصب گچبری پیش ساخته

هزینه گچبری پیش ساخته

ما در اینجا به آموزش و طریقه نصب گچبری پیش ساخته بر روی دیوار و سقف بپردازیم:

 1. نصب گچبری پیش ساخته را به افراد حرفه ای و ماهر بسپارید.
 2. باید به آماده سازی سطح روی دیوار و سقف بپردازید.
 3. در ابتدا محل نصب ابزارها را به خوبی تمیز نمایید.
 4. ابزارها را از بسته بندی خارج کرد و برسی نمایید، با یک کاتر(تیغ موکت بری) یا چاقو و سمباده ابتدا کناره‌های آنها را برسی و تمیز نمایید.
 5. ابتدا ابزار گوشه قاب بندی را نصب کنید (البته اگر از ابزار گوشه قاب بندی استفاده می‌کنید) وگرنه ابتدای ابزار را به صورت مورب برش داده و از ابتدای خط نصب کنید.
 6. میخ‌ها را به آرامی در قسمت‌هایی که ابزار گچی، ضخامت کمتری دارد به آرامی بکوبید. مواظب باشید ابزار ترک نخورد. ابزارهای گچی بسیار سبک هستند، پس به راحتی روی محل قرار می‌گیرند سپس ابزار قاب بندی را در اندازه مناسب ببرید.
 7. دوباره پشت ابزار را کاملا چسب چوب بزنید. ابزار را با دو یا سه میخ ثابت نمایید، میخ‌ها را به گونه‌ای بکوبید که یا کاملا داخل ابزار فرو رود و یا بیرون باشد، پس از خشک شدن بتوان آنها را خارج کرد.
 8. چسب چوب نیز نباید خیلی رقیق باشد و زمانی که شما ظرف چسب چوب را برمی‌گردانید به آرامی حرکت کند در ضمن نباید آنقدر غلیظ باشد. که به سختی  قلمو چسبی شود.
 9. در اتصالات سعی کنید به اندازه کافی صاف برش دهید و سمباده یا سوهان بزنید که ابزار ها کاملا کنار هم قرار گیرند سپس کار را تا انتها ادامه دهیدتا به ابتدای کار برسید.

نصب گچبری پیش ساخته به سقف و دیوار

روش نصب گچبری پیش ساخته بر روی سقف مشابه مراحل نصب گچبری پیش ساخته بر روی دیوار است بااین تفاوت که، گاهی به علت ضخامت زیاد ابزار پیش ساخته از پیچ‌های کناف یا ام دی اف (در سایزهای مناسب با کار) در نصب آنها استفاده می‌کنند. ابتدا به وسیله مته خزینه دار داخل قسمت مناسب ابزار، سوراخی ایجاد می‌کنیم، سپس پیچ را تا جایی با پیچ کن برقی یا پیچ گوشتی بچرخانید تا داخل ابزار و محل نصب فرو رود و در مرحله آخر به راحتی بتونه گردد، حتما باید از مته‌های خزینه دار استفاده کرد و گرنه محل پیچ‌ها برجسته میگردد. سعی کنید در گوشه‌ها ابزارها را تقریبا فارسی ببرید و آنها را در هم فرو نمایید، البته فاصله‌ها به راحتی با بتونه یا گچ قابل پر شدن هستند.

برای نصب انواع  با کارشناسان هنر ایرانی تماس حاصل نمایید.


 • نصب گچبری پیش ساخته چگونه است؟

  نصب انواع گچبری پیش ساخته یکی از خدمات هنر ایرانی است که با به کارگیری هنر و تخصص، تکنیک های و ابزار های مخصوص گچبری توسط متخصصان و هنرمندان حرفه ای و با تجربه در این زمینه، صورت میگیرد.

 • چه نکاتی در هنگام نصب گچبری پیش ساخته باید رعایت شود؟

  مهم ترین نکته در زمان نصب گچبری پیش ساخته ابتدا صاف کردن سطح محل نصب و دومی هم تمیز کردم ابزار گچبری است که آن نتیجه مطلوب را به همراه دارد.

 • چگونه از خدمات نصب گچبری پیش ساخته بهره مند شویم؟

  از طریق تماس با کارشناسان هنرایرانی، درخواست خود را ارائه داده تا در اولین فرصت با اعزام گچبران حرفه ای در منزل و محل کار شما، بهترین خدمات نصب گچبری بر دیوار و سقف را ارائه دهیم.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
حسینی (09387810905)