دسته بندی محصولات
گچبری سقف اتاق خواب

طراحی و اجرای گچ بری در سقف و دیوار فضاهای مختلف کمک می کند تا بتوانید جلوه ای سه بعدی را ایجاد کنید. برای این که مراحل مربوط به اجرای گچبری سقف به صورت تخصصی انجام شود نیاز است تا از افراد متخصص و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید. طرح گچ انتخاب شده بر روی سقف اتاق خواب با توجه به دکوراسیون داخلی انتخاب و اجرا می شود.

گچبری هنر ایرانی
گچبری هنر ایرانی

گچبری سقف جزو یکی از نازک‌ کاری های مراحل مربوط به گچبری ساختمان ها محسوب می شود که طرفداران خاص خود را در این زمینه دارد.

شما می توانید با توجه به محیطی که قرار است گچبری انجام شود و با توجه به دکوراسیون انتخابی مدل مناسبی را برای اجرا در نظر بگیرید. یکی از محیط هایی که ممکن است افراد بخواهند از حالت سادگی آن را خارج کنند گچبری اتاق خواب می باشد. حتی در برخی از موارد جهت جدا کردن دیوار از سقف و کاهش حالت یکپارچگی و یک دستی می توان از گچبری استفاده کرد. برای این که مورد گچبری سقف اتاق اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید در این بخش به بررسی موارد مهم هنگام گچبری خواهیم پرداخت.

گچبری سقف اتاق خواب لوکس

گچبری سقف اتاق خواب ساده

گچبری سقف اتاق خواب

گچبری سقف اتاق خواب جزو اقداماتی محسوب می شود که شما می توانید با اجرا و در نظر گرفتن مدل های مختلف به زیبایی اتاق خواب خود کمک کنید.

مسئله ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در صورتی که دکوراسیون اتاق خواب شما از نوع کلاسیک است، می توانید با انتخاب و اجرای یک گچبری مناسب کمک کنید تا بتوانید هماهنگی مورد نیاز را در بین وسایل موجود در اتاق برقرار کنید ولی مسئله ی مهمی که حتماً باید به آن توجه داشته باشید این است که هماهنگی مناسبی بین گچبری با دکوراسیون کلی اتاق خواب در نظر گرفته شود تا بعد از اجرای گچبری با مشکل رو به رو نشوید.

در برخی از موارد هم ممکن است برخی از افراد بخواهند برای دیوار اتاق خواب گچبری استفاده کنند ولی بهتر است در این مورد بدانید که این مسئله کاملاً سلیقه ای می باشد و اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید اتاق خواب شما جلوه ی سلطنتی و شیک داشته باشد می توانید از گچبری های سلطنتی استفاده کنید. در مورد گچبری دیوارها حتماً به ارتفاع و سبک منزلتان توجه داشته باشید.

برای استفاده از انواع خدمات در زمینه گچبری ساختمان با مجموعه هنر ایرانی تماس بگیرید.

گچ بری سقف اتاق خواب

سقف اتاق خواب کلاسیک

انواع گچبری سقف اتاق خواب

گچبری سقف اتاق بر  اساس طرح و سبک انتخابی دارای مدلهای مختلفی است که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت:

گچبری سقف اتاق خواب رابیتس 

رابیتس (راویز توری) جهت ساخت سقف کاذب مورد استفاده قرار می گیرد. جنس در نظر گرفته شده برای این تور از فولاد ضد زنگ و یا گالوانیزه می باشد. ممکن است برای برخی از افراد این سوال پیش بیاید که چرا توری ها از این جنس هستند؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که با توجه به این که توری رابیتس در صورت استفاده در مناطق حاوی رطوبت دچار زنگ‌ زدگی نخواهد شد و می تواند ساختار خود را حفظ کند. برای اجرای این ساختار نیاز است تا در ابتدای کار میلگردهایی را به سقف متصل شود و بعد از آن توری رابیتس توسط مفتول و یا سیم رابیتس بندی به آن میلگردها و نبشی‌ ها بست می شود.

در امتداد طولی هر برگ رابیتس پایه‌ هایی در نظر گرفته شده است که تعداد آن ها بین 9 تا 13 عدد می باشد و بین هر پایه 2 تا 3 چشمه وجود دارد. مهم ترین کاربردی که این مدل می تواند داشته باشد مربوط به گچبری پیش ساخته سقف می باشد و شما می توانید برای گچبری در دکوراسیون داخلی ساختمان، نمای خارجی آن، مجسمه سازی و پوشاندن بتن سیمانی استفاده کنید.

گچبری سقف اتاق خواب بدون رابیتس

روش جایگزینی که برای مدل قبلی در نظر گرفته شده است گچبری سقف اتاق خواب بدون رابیتس می باشد که در کنار مزایایی که در پی دارد معایبی هم خواهد داشت. برخی از معایب این مدل از گچبری سقف رابیتس شامل موارد زیر می باشد.

  • سبب اضافه کردن بار سنگینی به سقف خواهد شد.
  • نیاز به گچ کاری زیادی دارد.
  • امکان ترک خوردن آن زیاد می باشد.
  • قابلیت طرح پذیری این مدل سخت می باشد.
  • به مرور زمان ممکن است محل‌ های جوش در شاسی‌ کشی دچار خوردگی شوند.

با توجه به این که در گچبری سقف بدون رابیتس نیاز است میلگرد و رابیتس وصل کنیم، پس نیاز نیست نگران کندن سقف باشید. وزن گچبری پلیمری بسیار سبک می باشد و امکان نصب آن ها با استفاده از چسب‌ های مخصوص، ساپورت‌ های چوبی و دستگاه میخکوب وجود دارد.

گچ کاری سقف اتاق خواب

تاثیر رنگ انتخابی در گچبری سقف اتاق خواب به چه صورتی می باشد؟

رنگ‌ هایی که قرار است برای گچبری انتخاب شوند به عنوان مهم ترین فاکتورها در دکوراسیون داخلی و خارجی محسوب می شود و می تواند کمک کند تا محیط مد نظر شما فضایی بانشاط و زیبا داشته باشد یا برعکس.

رنگ انتخابی برای اتاق پذیرایی و آشپزخانه در بیشتر موارد رنگ سفید می باشد و در مورد اتاق خواب‌ ها هم باید بگوییم که معمولا از رنگ‌ های دیگری هم اعم از صورتی، یاسی، آبی آسمانی، فیروزه‌ ای، سبز روشن، طلایی و بژ می توان استفاده کرد.

 در طراحی و اجرای گچبری اتاق خواب‌ های منازل اعم از اتاق خواب والدین، اتاق خواب کودکان و اتاق مهمان بنا به سلیقه ی افراد می توان از رنگ‌ های مختلفی استفاده کرد. (به طور کلی این مسئله وابسته به رنگ کلی دکوراسیون اتاق خواب می‌ باشد.)

مدل گچ بری سقف اتاق خواب

هزینه گچبری سقف اتاق خواب

در تعیین هزینه گچبری سقف اتاق خواب پارامترهای مختلفی اعم از نوع گچ کاری (زیرکار و یا روکار)، صاف بودن سطح انتخابی برای گچبری، طراحی نورپردازی و نور مخفی، نوع گچبری (پیش ساخته یا با ابزار دستی)، کیفیت و نوع مصالح مصرفی، نوسانات موجود در بازار تأثیرگذار هستند برای استعلام قیمت کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نکات مهم هنگام سقف اتاق خواب باید به آن توجه داشته باشید.

ارتفاع سقف

در صورتی که اتاق شما بزرگ می باشد و سقف آن بلند می باشد انتخاب طرح های سنگین و بزرگ گزینه ی مناسبی برای انتخاب می باشد ولی در صورتی که سقف اتاق خواب شما استاندارد می باشد و یا این که کوتاه تر از حالت استاندارد می باشد انتخاب طرح های شلوغ و بزرگ گزینه ی مناسبی نمی باشد.

انتخاب نکردن طرح های شلوغ

به طور کلی بهتر است از طرح های خیلی شلوغ استفاده نکنید تا در صورتی که قرار است در آشپزخانه، دیگر اتاق ها و حتی در سرویس بهداشتی از این طرح ها استفاده کنید بتوانید حالت کوچک تر طرح مد نظر خود را برای اجرا انتخاب کنید.

دکوراسیون منزل

در صورتی که در منزل شما از مبل و پرده های خیلی سنگین و بزرگ استفاده می کنید بهتر است طرح گچبری انتخاب هم بزرگ و سنگین باشد ولی در صورتی که دکوراسیون محیط مد نظر شما کوچک و مینیمال می باشد می توانید از گچبری های ساده استفاده کنید.

انتخاب رنگ درست

توجه داشته باشید که اجرای گچ بری اتاق خواب به گونه ای در نظر گرفت که منجر به ایجاد گرفتگی و از بین بردن نور در اتاق نشود.

دیگر خدمات:

گچبری سقف آشپزخانه 
ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
حسینی (09387810905)