دسته بندی محصولات
آینه کاری دیوار پذیرایی

به درآوردن آینه های کوچک به شکلهای هندسی گوناگون و قرار دادن آنها در سطوح مختلف اتاقها آینه کاری میگویند. در واقع هنرمند آینه کار با برش شیشه ها به اشکال مختلف فضایی درخشان و زیبا برای بناهای ایجاد میکند. برای استفاده از این خدمات می‌توانید با هنر ایرانی تماس بگیرید.

گچبری هنر ایرانی
گچبری هنر ایرانی

آینه کاری

یکی از موارد تزئین دیوارها و سطوح ساختمانها آینه کاری است. هنر آینه کاری از هنرهای اصیل ایرانی است و از دوره ساسانیان در ایران رواج پیدا کرده است. این هنر یکی از زیباترین هنرهای اصیل ایرانی است که در هر بنایی اعم از بناهای سنتی، تاریخی و مدرن میتواند به کار رود و چشم هر بیننده ای را خیره کند. آینه کاری میتواند فضای اتاقها را بزرگتر جلوه دهد.

آینه کاری چیست؟

به درآوردن آینه های کوچک به شکلهای هندسی گوناگون و قرار دادن آنها در سطوح مختلف اتاقها آینه کاری میگویند. در واقع هنرمند آینه کار با برش شیشه ها به اشکال مختلف فضایی درخشان و زیبا برای بناهای ایجاد میکند.

هزینه آینه کاری دیوار چقدر است؟ 

قیمت آینه کاری به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این فاکتورهایی که بر هزینه آینه کاری تاثیر میگذارند عبارت اند از:

نوع تراش آینه

لبه های آینه ها با دستگاه های مخصوصی تراشیده و زاویه دار میشوند. این فرایند را تراش کاری آینه میگویند. جزئیات برش و تراش آینه ها بر قیمت آنها اثر میگذارد.

رنگ آینه

بسته به رنگ آینه قیمت آن نیز پایین یا بالا میرود. این رنگها میتواند شامل رنگهای مسی، شامپاینی، سبز، طلایی، بژ، دودی، آبی و برنز باشد. 

مدل آینه کاری

مدلهای زیادی برای آینه کاری داریم که هر کدام قیمتهای متفاوتی دارند. به عنوان مثال میتوانیم به مدلهای آینه کاری جورچین، کلاسیک، مدرن، لوزی، هندسی، آنتیک، حجمی، کهنه کاری و اسلامی اشاره کنیم.

هزینه حمل و نقل

حمل و جابه جایی آینه ها کار ساده ای نیست و نیاز به تخصص دارد، چرا که ممکن است با کوچکترین ضربه یا ترمز بشکنند یا ترک بردارند. 

نصب آینه

از مهمترین عواملی که بر قیمت آینه کاری تاثیر میگذارد نصب آینه هاست. نصب آینه توسط افراد غیر متخصص ممکن است موجب خسارات جبران ناپذیری برای افراد شود. 

از دیگر خدمات ارائه شده در مجموعه هنر ایرانی می‌توان به گچبری سقف پذیرایی، گچبری دور لوستر و گچبری آشپزخانه اشاره نمود.

انواع آینه کاری منزل

آینه کاری بر اساس سبک مورد نظر در طرح انتخاب و محلی که آینه کاری در آن انجام می‌شود، دارای مدلهای مختلفی است که در ادامه به بررسی این موارد می‌پردازیم:

آینه کاری مدرن

اگر طرفدار دکوراسیون مدرن هستید، آینه کاری مدرن میتواند فضای دلخواه شما را ایجاد کند. ترکیب آینه کاری مدرن با کناف میتواند زیبایی منحصر به فردی به نمای اتاقها ببخشد. اغلب مردم فکر میکنند آینه کاری از مد افتاده است ولی اگر به خانه های نوساز و لاکچری سری بزنید متوجه میشوید که نه تنها قدیمی نشده است، بلکه سبک آینه کاری مدرن هم روی کار آمده است که بیشتر برای منازل نوساز و لوکس به کار میرود.

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری دکوراتیو

آینه دکوراتیو از انواع آینه است که جلوه بسیار خاصی دارد. آینه کاری با استفاده از آینه های دکوراتیو برای بخشهای از منازل مانند فضای پشت تلویزیون، فضای آشپزخانه، سقف منزل یا حتی برای محیط کار بسیار مناسب میباشد. با نصب آینه های دکوراتیو روی دیوار میتوان ارتفاع دیوار را بلندتر نشان داد. 

آینه کاری ساختمان

آینه کاری یک روش تزئیم ساختمان ها است که بر روی دیوارها و سقف منازل یا برخی ساختمانهای اداری یا تجاری به کار میرود. در هنر آینه کاری خلاقیت حرف اول را میزند. چرا که فضایی که آینه ها روی آن نصب میشود و تصاویری که در آن آینه ها نقش میبندند و انعکاس میابند نقش زیادی بر زیبایی فضای خانه دارد. 

مدل آینه کاری دیوار پذیرایی

آینه کاری روی ستون

همانطور که از نصب آینه بر روی سقف و دیوار استفاده میشود، میتوان از آینه کاری برای زیبایی ظاهر ستون و برطرف کردن سادگی آن نیز بهره برد. به طور مثال میتوان از آینه های دکوراتیو بر روی ستونها استفاده کرد.

آینه کاری دیواری

آینه کاری دیواری تاثیر به سزایی بر ایجاد فضایی باز، دلنشین، روشن و بزرگ در اتاق دارد. برای این کار آینه ها را به قسمت های کوچکتر تقسیم میکنند و به شکل اشکال هندسی گوناگون یا اشکالی مانند گل و بوته در می آورند. با نصب این تکه های آینه به دیوار، ارتفاع دیوار بلدتر و فضای خانه بزرگتر به نظر میرسد. هنر آینه کاری روی دیوار امروزه به آینه کاری دکوراتیو نیز شناخته میشود. 

آینه کاری سنتی روی دیوار

آینه کاری سنتی روی دیوار از زیباترین آینه کاری ها به شمار میرود. این نوع آینه کاری ویژگیهای متفاوتی نسبت به آینه کاریهای دیگر دارد. به طور مثال از تکه های آینه در ابعاد بسیار کوچک در حد چند سانتیمتر استفاده میشود، ساختار هندسی متفاوتی ایجاد میشود تمام مراحل برش و نصب آینه با دست انجام میشود.

آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

یکی از بهترین بخشهای هر خانه برای آینه کاری، دیوار پشت تلویزیون است. تلویزیون یک جور نقطه کانونی اتاق پذیرایی به شمار میرود که پشت آن دیواری خالی وجود دارد که هیچ جذابیتی ندارد. از طرفی پذیرایی از مهمترین اتاقهای منزل است که افراد و مهمانان ساعتهای زیادی را در آن به سر میبرند. برای جلوگیری از بی روح و کسل کننده بودن اتاق پذیرایی میتوان دیوار پشت تلویزیون را با آینه کاری زیبا کرد. 

آینه کاری آشپزخانه

آینه کاری آشپزخانه یکی از کاربردهای مهم این هنر است که تاثیر بسزایی در زیبایی آشپزخانه و منزل شما دارد. از آینه کاری می‌توان در قسمت‌های مختلف آشپزخانه مانند دیوارهای بین کابینت ها، ستون های موجود در فضای آشپزخانه و اپن استفاده نمود. آینه کاری فضای آشپزخانه شما را به محیطی دلنشین و زیبا تبدیل می‌کند.

آینه کاری دیوار راهرو

راهروها معمولا در قسمت ورودی ساختمان قرار دارند و زیبایی و ظاهر آنها می تواند بر روی نمای کل ساختمان تاثیر بگذارد. آینه کاری راهرو بر روی انعکاس نور و بزرگتر نشان دادن این فضا کمک می کند. از مدلهای مختلف آینه برای این منظور می توان استفاده نمود.

سخن پایانی

با توجه به مطالب گفته شده، متوجه مزایای آینه کاری در بخشهای مختلف ساختمانها شدید. حال اگر به دنبال افراد متخصص در حوزه آینه کاری میگردید، میتوانید به مجموعه هنر ایرانی اعتماد کنید. هنر ایرانی با چندین سال سابقه در زمینه انواع گچبری و آینه کاری ساختمان، و با نیروهایی متخصص و حرفه ای در خدمت شما عزیزان میباشد.

خدمات و مطالب مشابه:

پتینه کاری

ورق طلا روی دیوار


 • هزینه آینه کاری دیوار منزل چقدر است؟

  هزینه آینه کاری دیوار به طرح انتخابی و متراژ کار بستگی دارد. برای استعلام هزینه با شماره های درج شده در سایت هنر ایرانی تماس بگیرید.

 • آینه کاری برای چه فضاهایی مناسب است؟

  از آینه کاری می توان در تمام فضاهای دلخواه استفاده نمود و محدودیت خاصی ندارد.

 • چه دیوارهایی برای آینه کاری مناسب است؟

  آینه کاری را می‌توان برای مکان‌هایی مانند راه پله، مکان های قرار گیری گل و گلدان، کنار پنجره ها، آشپزخانه و سقف اجرا نمود. بهتر است در مکان هایی که انعکاس نور، در دید مشکل ایجاد میکند از آینه کاری استفاده نشود.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
 • محمد علی
  هزینه آینه کاری دیوار به ارتفاع 2 متر و عرض 4 متر چقدر میشه؟
  • مدیر سایت

   هزینه آینه کاری علاوه بر ابعاد، به نوع آینه کار شده و طرح انتخابی نیز بستگی دارد. برای استعلام هزینه با همکاران ما تماس گرفته و بعد از بررسی طرح، هزینه نهایی به شما اعلام می‌شود.

حسینی (09387810905)