دسته بندی محصولات
گچبری ورق طلا روی سقف و دیوار

در این مطلب قصد داریم به بررسی ورق طلا روی دیوار و سقف و اجرای انواع ورق طلا بپردازیم. ورق طلا از زیباترین و محبوبترین ورقهای فلزی است که رنگ طلایی دارد و به دو نوع ورق طلای عیاردار و ورق طلای پایه فلز تقسیم میشود.

گچبری هنر ایرانی
گچبری هنر ایرانی

گچبری ورق طلا

ورق طلا چیست؟ چرا استفاده از ورق طلا روی سطوح مختلف محبوبیت زیادی دارد؟ ورق طلا به علت شباهت زیادی که با طلا دارد یکی از پرمصرف ترین لوازم و تجهیزات در گچبری و تزئینات ساختمانها به شمار میرود. در این مطلب قصد داریم به بررسی ورق طلا روی دیوار و سقف و اجرای انواع ورق طلا بپردازیم. 

برای انجام کلیه خدمات گچبری دستی و سنتی با مجموعه هنر ایرانی تماس بگیرید.

ورق طلا چیست؟

ورق طلا از زیباترین و محبوبترین ورقهای فلزی است که رنگ طلایی دارد و به دو نوع ورق طلای عیاردار و ورق طلای پایه فلز تقسیم میشود. کاربرد ورق طلا در صنعت ساختمان سازی، تابلوهای نقاشی، مبلمان، پتینه کاری، مجسمه سازی، تذهیب و مینیاتور و مراسم های خاص میباشد. یکی از کاربردهای خاص این ورقهای زیبا گچبری ساختمان میباشد که روی سقف دیوار پیاده میشود و با رنگ بخشیدن به گچبری نمای زیبایی به دکوراسیون منزل میدهد. 

ورق طلا روی دیوار

ورق طلا روی دیوار تنها به دیوار منازل مربوط نمیشود. یکی از مهمترین موارد کاربرد ورق طلا، روی دیوار لابی میباشد که فضای فوق العاده شیکی به محیط میبخشد. استفاده از ورق طلا روی دیوار میتواند به صورت تکه ای یا کامل و یک دست باشد و این بسته به سلیقه، خلاقیت، گچبری و قاب دیوار و دکوراسیون اتاق دارد.

پتینه کاری دیوار با طلا

ورق طلا دارای ضخامتی در حد میکرون است که از لحاظ رنگ و نما شبیه طلا میباشد. پتینه کاری دیوار با ورق طلا باعث میشود دیوار نمایی آنتیک پیدا کند و هارمونی عجیبی با دکوراسیون ایجاد کند. به خصوص اگر مبلمان منزل سبک سلطنتی داشته باشند. 

قاب بندی دیوار از دیگر خدمات ارائه شده در مجموعه هنر ایرانی می باشد.

قیمت پتینه ورق طلا

قیمت پتینه ورق طلا به عوامل مختلفی بستگی دارد. این که سطح مورد نظر چه اندازه باشد، طرح انتخاب شده نیاز به چه تجهیزات و موادی باشد، به چه مقدار ورق طلا نیاز باشد، ظریف کاری طرح انتخاب شده چقدر باشد و ... بر قیمت پتینه ورق طلا تاثیر میگذارد. برای مشاوره و اطلاع از هزینه ها میتوانید با کارشناسان هنر ایرانی تماس بگیرید.

طلاکوبی روی دیوار و سقف

برای طلاکوبی روی دیوار و سقف باید ابتدا سطح مورد نظر را رنگ آکریلیک یا رنگ روغن بزنید، پس از خشک شدن رنگ باید سطح را تمیز کرد. برای چسباندن ورق طلا چسبهای مخصوصی وجود دارد که قبل از استفاده باید با آب رقیق شود و سپس ورقهای طلا روی آنها چسبیده شود. در آخر بهتر است با پارچه ای نرم سطح ورقها را به خوبی ماساژ دهید تا به طور کامل به چسب بچسبند. 

قیمت ورق طلا روی دیوار

اجرای ورق طلا روی دیوار مهارت و تجربه زیاد میخواهد تا کار شیک و تمیز در بیاید. هرچه کار سنگینتر و پر نقش و نگارتر باشد و نیاز به مواد و تجهیزات بیشتری داشته باشد قیمت بالاتری هم دارد. برای اجرای ورق طلا روی دیوار به صورت تخصصی پیشنهاد میکنیم به تیم حرفه ای هنر ایرانی اعتماد کنید. مجموعه هنر ایرانی ابتدا از محل مورد نظر شما بازدید میکند و پس از ارائه مشاوره و راهنمایی های لازم به شما در انتخاب بهترین طرح و مکان برای اجرای ورق طلا کمک میکند. پس از انتخاب میتوانید از هزینه دقیق اجرای کار مطلع شوید. 

آموزش اجرای ورق طلا روی دیوار

 1. قدم اول در اجرای ورق طلا روی دیوار بررسی سطح میباشد. در صورتی سطح مورد نظر دارای خوردگی، رنگ یا حباب میباشد، آن را یکنواخت کنید و حفره ها را با بتونه یا گچ پر کنید. دقت داشته باشید سطحی که فصد اجرای ورق طلا روی آن را دارید باید صاف و یکدست باشد.
 2. قدم دوم تمیز کردن سطح میباشد. هیچ گرد و خاکی نباید روی سطح باشد. برای این منظور پارچه ای تمیز را نمدار کنید و روی سطح بکشید، سپس منتظر بمانید تا کاملا خشک شود.
 3. درزها و گوشه ها و قسمتهایی که تمایل ندارید ورق طلا روی آنها بچسبد با نوار بپوشانید.
 4. دو لایه بتونه به صورت کاملا یک دست به سطح مورد نظر بزنید. به این صورت که ابتدا لایه اول را بزنید و چند ساعت به آن مهلت دهید تا خشک شود، سپس لایه دوم را روی آن قرار دهید. 
 5. از یک سمت دیوار به چسباندن چسب ورق طلاها مشغول شوید. بهتر است از چسبهایی که حلال آب دارند استفاده کنید. کار با این نوع چسبها بسیار راحت است. پس از این کار حدود 4 ساعت صبر کنید تا چسبها کاملا بچسبند.
 6. نصب ورق طلاها را از بالاترین نقطه دیوار شروع کنید. هنگام قرار دادن ورقها با انگشت خود روی آنها را صاف کنید تا حبابی زیر آن نماند. میتوانید از پارچه ای تمیز نیز برای این کار استفاده کنید.
 7. به کمک قلم مویی نرم اضافه های ورق طلا را از سطح دیوار جدا کنید و سطح را به طور کامل یک دست کنید.
 8. پس از تمام شدن کار برای تثبیت آن بهتر است از وارنیش استفاده کنید. وارنیش از خراب شدن و تغییر رنگ ورق طلا طی گذشت زمان جلوگیری میکند و از ورق طلا در برابر خوردگی و آسیب دیدگی محافظت میکند. استفاده از وارنیش باید چند روز پس از اجرای ورق طلا باشد.

برای دریافت خدمات در زمینه گچبری ورق طلا روی دیوار و سقف با ما تماس بگیرید.

خدمات و مطالب مرتبط:

پتینه کاری

آینه کاری دیوار
ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
 • سامان مدبر
  گچبری ورق طلا یکی از نمونه های شیک برای اجرا در مدلهای کلاسیک و سلطنتی هست. آیا می شه در سبک مدرن هم از این طرح ها استفاده کرد بدون اینکه تو ذوق بزنه؟
  • مدیر سایت

   بله. مدلهای ساده و شیک هستند که از ورق طلا در آنها استفاده شده که با معماری‌های مدرن امروزی بسیار تناسب دارند.

حسینی (09387810905)