دسته بندی محصولات
گچبری ستون

ستونها از اجزای اصلی ساختمانها هستند که برای زیباتر کردن این ستونها تزئیناتی روی ستون و سر ستون اجرا میشود. به این تزئینات گچبری ستون و گچبری سر ستون گفته میشود.

گچبری هنر ایرانی
گچبری هنر ایرانی

گچبری ستون

گچبری ستون به همراه گچبری دیوار و گچبری سقف انجام میشود. این گچبری ظاهر ساده ستونها را با پیاده کردن طرحها و نقشهای گوناگون زیبا میکند و از یکنواختی در می آورد. گچبری ستون علاوه بر زیباتر کردن نمای ستون‌ها میتواند عیب و نقص و لکه های موجود روی آنها را هم بپوشاند. 

گچبری ستون و سر ستون

ستونها از اجزای اصلی ساختمانها هستند که برای زیباتر کردن این ستونها تزئیناتی روی ستون و سر ستون اجرا میشود. به این تزئینات گچبری ستون و گچبری سر ستون گفته میشود. سر ستونها به علت این که پهن تر از ستون ها هستند، نقش های متفاوت تری روی آنها قابل اجرا است. استفاده از گچبری ستون میتواند دکوراسیون اتاق را تغییر دهد و حال و هوایی تازه و دلنشین به فضای خانه ببخشد. 

گچبری ستون گرد و مربع

از نمونه کارهای مجموعه هنر ایرانی در زمینه گچبری دیوار و گچبری سقف هم دیدن بفرمایید.

گچبری ستون وسط پذیرایی

اتاق پذیرایی از مهمترین اتاقهای هر خانه است که افراد مدت زمان زیادی را در آن سپری میکنند. اعضای خانواده در اتاق پذیرایی دور هم جمع میشوند. همچنین مهمانان در این اتاق پذیرایی میشوند. از این رو دکوراسیون و هماهنگی سقف، ستون و دیوارهای پذیرایی با دکوراسیون منزل اهمیت زیادی دارد. بدون شک ستونهای ساده و بی روح نه تنها هیچ جذابیتی ندارند، بلکه از زیبایی نمای داخلی منزل نیز کم میکنند. گچبری ستون پذیرایی از راهکارهایی است که میتواند این سادگی را از بین ببرد و بر جذابیت اتاق پذیرایی بیفزاید. گچبری ستون پذیرایی زیبایی خاصی به محیط پیرامون می بخشد.

گچبری ستون آشپزخانه

آشپزخانه ها معمولا در اطراف دیوارهای خود ستون دارند. فرض کنید این ستونهای آشپزخانه ساده باشند و از گچبری روی آنها بهره نبرده باشند. آن وقت آشپزخانه چه نمایی پیدا میکند؟ انگار که در آشپزخانه خانه ای خالی از سکنه پا میگذارید. احساس خواهید کرد که هنوز ساختمان نیمه کاره است. گچبری ستون آشپزخانه تا این حد بر میزان جذابیت و زیبایی آشپزخانه تاثیر میگذارد. برای مشاهده نمونه کارهای گچبری آشپزخانه کلیک کنید.

گچبری انواع ستون

ستونها به انواع گرد و مربع تقسیم میشوند، نوع طرح گچبری این ستونها به دلیل تفاوت شکل ظاهری آنها با هم فرق دارد. برای انتخاب بهترین طرح گچبری ستون متناسب با شکل ستون و دکوراسیون خانه میتوانید با کارشناسان مجموعه هنر ایرانی مشورت کنید. 

گچبری ستون مربع

معمولا برای گچبری ستون مربع از طرحهای ساده تر استفاده میکنند. ستونهای مربع بزرگتر از ستونهای گرد به نظر میرسند و اگر روی آنها گچبریهای شلوغ و پر نقش پیاده شود، ظاهر خوبی پیدا نمیکنند و فضای داخلی اتاقها را کوچکتر از اندازه واقعی نشان میدهند.

گچبری ستون گرد

ستونهای گرد معمولا کمی کوچکتر از ستونهای مربع هستند و بنابراین طرحهای متنوعتری میتوان روی آنها پیاده کرد. برای گچبری ستون گرد میتوان از رنکهای طلایی نیز استفاه کرد تا نمایی سنتی به خانه ببخشد. 

گچبری ستون تخت

گچبری ستون تخت منظور گچبری ستونهایی است که چسبیده به دیوار هستند. این ستونها نیاز به طرح های پر نقش و نگاری ندارند و تنها کافی است طرحهایی ساده روی ستون و سر ستون تخت پیاده شود. در صورتی که در گچبری ستون تخت از طرحهای بزرگ و شلوغ استفاده شود، نمای دیوار به چشم نمی آید.

گچبری ستون چند ضلعی

گچبری ستون چند ضلعی به علت تنوعی که در طرح های گچبری دارد، شیک تر است. ستونهای چند ضلعی امروزه در بسیاری از خانه ها به کار میروند.

قیمت گچبری ستون چگونه محاسبه میشود؟ 

برای محاسبه هزینه گچبری ستون به فاکتوهایی مانند طرح انتخاب شده، وسایل و تجهیزات مورد نیاز، رنگ انتخاب شده، کیفیت کار، مقدار زمان مورد نیاز برای اجرای کار و تجهیزات اضافی نیاز داریم. برای اطلاع از قیمت گچبری ستون میتوانید با تیم حرفه ای هنر ایرانی تماس بگیرید. مجموعه هنر ایرانی با چندین سال سابقه و با نیروهایی ماهر و با تجربه بهترین طرح و کیفیت گچبری ستون را برای مشتریان عزیز خود پیاده میکند.

از دیگر خدمات مرتبط می توان به این موارد اشاره نمود:

گچبری دور لوستر

گچبری گلویی


  • گچبری ستون قابل اجرا در چه مکان هایی است؟

    از گچبری ستون می توان در پذیرایی منازل، آشپزخانه ها و دیگر مکان ها استفاده نمود و محدودیتی از لحاظ مکان اجرا ندارد.

  • هزینه گچبری ستون چقدر است؟

    هزینه این خدمات به متراژ مورد نظر برای گچبری و طرح انتخابی بستگی دارد. برای استعلام هزینه ها با مجموعه هنر ایرانی تماس بگیرید.

  • محبوب ترین مدلهای گچبری سرستون کدام است؟

    بر اساس نوع ستون که گرد، مربع و یا تخت است باید مدل مناسب را انتخاب نمایید. همکاران ما نمونه کارهای متعدد را به شما نمایش داده تا طرح متناسب با سلیقه تان را انتخاب نمایید.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
حسینی (09387810905)