دسته بندی محصولات
اجرای پتینه ورق طلا

با استفاده از ورق طلا می توان سطوح مختلف را به زیبایی تزئین کرد. ورق های طلا دارای درجات و رنگ بندی های مختلف هستند که می توانید در ابعاد و ضخامت های متنوع از آن استفاده کنید. از پتینه کاری ورق طلا در قسمت های مختلف مانند سقف ها، دیوارها و نمای داخلی و خارجی استفاده می شود.

گچبری هنر ایرانی
گچبری هنر ایرانی

پتینه ورق طلا با استفاده از ورقه‌های طلایی رنگ انجام می‌شود اما برخلاف اسم آن به ندرت پیش می‌آید که از طلای واقعی در آن استفاده شود. بر اساس تکنیک اجرا و کاربرد آن نوع متریال مورد نظر انتخاب می‌شود. گاها از رنگهای طلایی هم برای اجرای این طرح‌ها استفاده می‌شود.

پتینه کاری ورق طلا چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

پتینه کاری با استفاده از رنگ، ورق های نازک فلزی در طرح های سنتی و مدرن قابل اجرا می باشد. برای اجرای پتینه ورق طلا، از ورق های نازک طلایی رنگ در پتینه کاری استفاده می شود. رنگ طلایی در پتینه به دلیل درخشندگی و جلای آن دارای جلوه زیبایی می باشد.

پتینه ورق طلا، از پرطرفدارترین مدل های پتینه کاری است. پتینه ورق طلا بر روی گچ، چوب، پلی استر، شیشه و… قابل اجرا بوده و شما می توانید این هنر را در دکوراسیون داخلی، مجسمه های گچی، طراحی ظروف چوبی و... مشاهده کنید.

ورق طلا از جذاب‌ترین طرح‌ها مربوط به پتینه کاری روی دیوار است.

کاربردهای پتینه کاری ورق طلا

 • استفاده برای دیوار، سقف
 • نمای داخلی ساختمان
 • هتل ها، رستوران
 • مراکز تجاری و فرهنگی
 • روی مبلمان و سطوح چوبی
 • استفاده بر روی میز، قاب عکس

اجرای پتینه ورق طلا

ویژگی های پتینه ورق طلا

 • پتینه کاری شامل چند ورق طلا
 • مقاوم در برابر سایش و ضربه
 • قابلیت ترمیم و تعویض آسان
 • نصب آسان و سریع
 • سطحی براق و روشن
 • تمیز کردن راحت

پتینه کاری با ورق طلا بهتر است یا رنگ طلا؟

با استفاده از ورق طلا، به راحتی و سهولت می توانید عمل نصب را انجام دهید. در صورت نیاز به تعمیر ورق طلا آسان تر تعمیر می شود تا رنگ طلا و همچنین ماندگاری و دوام ورق طلا بیشتر از رنگ طلا است. ورق طلا در طول زمان، روشن و براق باقی می ماند، در صورتی که رنگ طلا بر روی سطح به مرور زمان مات و کم رنگ می شود.

 پتینه طرح سنگ از دیگر مدلهای محبوب در زمینه پتینه کاری است. برای مشاهده نمونه کار‌ها به صفحه مورد نظر مراجعه نمایید.

برای اجرای پتینه کاری با ورق طلا، نیاز به مهارت یا ابزار خاصی است؟

برای اجرای پتینه کاری با ورق طلا نیاز به استفاده از ابزار بسیار پیشرفته و مخصوص نیست. اما بهتر است برای نصب آن چند تکنیک بلد باشید و با یک ابزار مخصوص ورق طلا ها را بردارید تا آلوده نشود و به راحتی چسبانده شود.

مواد مصرفی در پتینه ورق طلا

پتینه ورق طلا با استفاده از ورق های بسیار نازک (در حد میکرون) طلایی رنگ اجرا شده و این ورق های طلایی ضخامت ها و عیارهای مختلفی دارند و همه آنها از فلز طلا ساخته نمی شوند. بر اساس تکنیک و مدلی که می خواهید به کار بگیرید، استفاده از این مواد مصرفی متفاوت خواهد بود. برای مثال برای پتینه کاری روی گچ، معمولا از ضخامت های بیشتری در مقایسه با پتینه روی شیشه استفاده می شود.

همچنین برای اجرای بعضی مدل های پتینه کاری طلایی رنگ، از مواد مایع استفاده می شود. برای مثال در زمینه مبلمان، از این نوع پتینه کاری طلا مایع استفاده می شود.

استفاده از چسب مناسب در پتینه ورق طلا

پتینه ورق طلا یک اثر هنری ظریف و دقیق بوده که باید توسط افراد ماهر انجام شود. یکی از پارامترهایی که در کیفیت کار پتینه ورق طلا تاثیر زیادی می گذارد، استفاده از چسب مناسب است. برخلاف مواد مایع که نیاز به هیچ ماده دیگری برای چسبندگی ندارند، ورق های طلا با استفاده از چسب های مخصوص چسبانده می شوند. استفاده از چسب ورق طلا با کیفیت، تاثیر زیادی بر کیفیت و زیبایی کار شما می گذارد و علاوه بر کیفیت چسب، نحوه صحیح استفاده از آن نیز بسیار اهمیت دارد.

اهمیت سطوح صاف و به دور از آلودگی در پتینه کاری ورق طلا

اولین نکته ای که باید در اجرای پتینه ورق طلا به آن توجه شود، صافی سطح است. اگر به دنبال این هستید که با اجرای پتینه ورق طلا یک اثر هنری زیبا و با کیفیت خلق کنید، حتما باید ورق طلا را بر روی سطح صاف بچسبانید. فرقی ندارد که سطوح شیشه ای باشد یا گچ یا چوب اما حتما توجه کنید که سطح صاف و بدون آلودگی باشد. ناهمواری بر روی سطوح موجب می شود که پتینه ورق طلا ظاهری نامناسب داشته باشد.

دقت کنید که سطح حتما باید تمیز باشد چرا که وجود گرد و غبار و چربی بر روی سطوح می تواند از کیفیت کار بسیار بکاهد. به دلیل تاثیر زیاد چربی و گرد و غابر در کاهش کیفیت، معمولا توصیه می شود برای برداشتن ورق های طلا نیز از ابزار های مخصوص استفاده شود.

اثر هنری پتینه کاری با ورق طلا

پتینه ورق طلا نیاز به اجرا توسط افراد خلاق، هنرمند و با حوصله داشته و باید طبق قواعد و قوانین خاصی انجام شود. اجرای این کار نیاز به ظرافت زیادی داشته و باید برای پیاده سازی آن از یک تیم حرفه ای کمک گرفت.

مجموعه هنر ایرانی، کار پتینه کاری با ورق طلا روی دیوار و یا سقف خانه را با بهترین متریال و قیمت برای مشتریان عزیز ارائه می کنند. این گروه یک تیم قوی و با تجربه و با سابقه چندین ساله در زمینه نقاشی، گچبری و پتینه کاری هستند که دارای نمونه کارهای منحصر به فرد می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات متعدد با شماره مندرج در سایت تماس بگیرید.

خدمات و مطالب مرتبط: پتینه سقف، پتینه دیوار پشت تلویزیون
ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
حسینی (09387810905)